Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ableton Live 9 Lite Hogyan...

Ableton Live 9 Lite Hogyan kell a programba berakni számítógépről beat-et?

Figyelt kérdés

Ableton Live 9 Lite Focusrite Scarlett solo studio pack-ot vettem és hozzá adták az Ableton-t, itthoni reppelésre használnám.

Felvenni feltudom a reppem.



#Ableton #beat berakás programba
2016. júl. 29. 14:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Dobloopot szeretnél beemelni? Fura az akcentusod, külföldi-e vagy?
2016. júl. 30. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ne privátban fejtsétek már ki, komolyan megőrülök, hogy nekem kell leírni, mi a kérdés. Annyi amúgy, hogy span kreál egy rapzenét, srác meg be akarja emelni egy sávra Live-ban, és tolni a szöveget egy másikra.


Najó, bal szélen a böngésző nézetben kibogarászod és behúzod a helyére, lehetőleg a szerkesztő nézetben ne a sessionben. A session nézet olyan, mint az excel, a szerkesztő meg vízszontes idővonal sávokkal (szólamokkal).


Tabbal váltasz a két nézet közt, tedd a vízszintes csíkoson egy audio sávra vagy üres (sáv nélküli) részre, és létrehoz neki egy audiót.


Lehet, hogy rá kell kattintanod a zenédre és keresgélned kell alul olyat, hogy tempo master legyen a clip (vagyis maga a zene), ehhez lehet, hogy bal lent a három kis egybetűs korong valamelyikét aktiválnod kell még, hogy láthatóvá is váljon az opció. A tempó mellett valahol van egy gomb egy üres és egy teli pöttyel, ő a metronóm, szerintem mindenképp jó, ha teszteled, hogy stimmel-e a zenéhez a tempó. Bármit is át akarsz pakolni (szerkeszteni), rengeteg fejfájástól mented meg magad, ha kezdettől tempóhelyesen dolgoztál. Minden a helyére kerül és ott is marad, ellentétben a nem stimmeléssel.


Ha nem ASIO ki- és bemenetet használsz, szembesülhetsz némi időzítéshibával. Elvileg Asio4All megoldja a gondot, persze vallatáskor derül ki. Nagyon sokmindent támogat, de mindig gyártanak a távol-keletiek olyan ezoterikus hardvert, amit tényleg a kutya nem tud támogatni.


Ha nem nagymembrános kondenzátormikrofont használsz nagyon-nagyon kiszajú bemeneten, akkor, khm, fos lesz az eredmény, és bármit is csinálsz vele, fos is marad. Jó felvételi lánc esetén már csak arra kell ügyelned, hogy maradjon emberes headroom (kihasználatlan decibelek a leghangosabb "ábrázolható" hang és az általad felvitt leghangosabb hang közt), és a későbbi kőkemény kompresszálás miatt még így is kelleni fog valami haladóbb zajzár (Voxengo ReduNoise vagy WavesNR például. Mindegy, csak spektrumon működjön, tehát FFT alapú legyen! Google cimbi megtalál neked mindent asszem magyarul is).

2016. aug. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Utolsó, szerintem most adta el még a gépét is. :DD Kicsit leforráztad szegénykét :D
2016. aug. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Már rájöttem, de azért köszi :D
2016. aug. 4. 18:35
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem alapkompetenciák birtokában, némi odaadással, bőven felfogható ennyi infó, és ez egy elégséges váz kis gyakorlat után nekikezdeni tovább érdeklődni. Akit elvadít, azt elvadítja. Aki erre téved, mert képes keresni, és válasz a kérdésére, netán hasznosítja is, az titokban örül, hogy csak ennyi akadálya volt a benne lakó művész kiteljesedésének (most még), és ilyen könnyen vette ezt az akadályt. Így, hogy a kérdező is a jó példákat gazdagítja, öröm volt bepötyögni pár bekezdést egy jó hideg sört puszilgatva.
2016. aug. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!