Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen softwareval tudnék...

Milyen softwareval tudnék hangot rögzíteni hosszabb időn keresztül?

Figyelt kérdés

Rádióból kijövő adást szeretnék rögzíteni MP3-ban, és gondolom a rádió hangszórókimenetét kellene összekötnöm a számítógép mikrofonbemenetével (ha jól tippelem).


(digitális dictafonnal már csináltam ilyet és ott így működött, azért gondolom)


Mondtok nekem valami egyszerűbb programot erre a célra?


És az nagyopn jó lenne, ha tudná a VOX funkciót, azaz hogy amikor nincs adás, akkor áll egy helyben és nem veszi a semmit. (bocsi, ha ez valakinek egyértelmű, de inkább leírtam)

Ez azért kellene nekem nagyon, mert URH rádióról van szó, azaz én ott hagyom a gépet, programot rögzítésen éjjelre pl, de lehet hogy 2 óráig nincs semmi, és akkor a semmit ne rögzítse. Na de ez csak egy extra kívánság. VOX nélkül is hálás lennék.


Nagyon köszi !


2010. ápr. 18. 19:27
 1/6 anonim ***** válasza:

Total Recorder.

Ezzel még időzített felvételt is lehet csinálni.

2010. ápr. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

nagyon köszi, már csak azt remélem, hogy a VOX funkciót is udja, mert ez az én esetemben alapvető lenne

köszi !

2010. ápr. 20. 10:33
 3/6 anonim ***** válasza:

Első vk.

Mi az a VOX funkció ?

2010. ápr. 20. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Bocsi, akkor csak a rádión egyértelmű, ezek szerint programban nem, ne haragudj.

Figyi röviden az, hogy van egy adott URH rádiós összeköttetés, és pl éjjel 2 órán keresztül nincs adás, utána meg fél órán keresztül folyamatosan van, aztán megint nincs hosszabb ideig, és ez így megy, nos a VOX funkció azt jelenti, hogy ilyenkor a klészülék automatikusan leáll, vagyis készenlétben marad, de nem rögzít, azaz a programban szeretnék olyan funkciót magyarul, ha a semmit nem venné folyamatosan órákon át, hanem ha nincs adás-vétel, akkor a program is áll, és akkor aktiválódik, ha megint adásvétel van a csatornán, amire rákötöm, hogy vegye.


Digit. diktafon pl. tudja ezt, és jól is veszi, csak azzal az elem a gond vagy akksi, mindegy, mert nem bír ki egy éjszakát (na meg órákat se), pedig az nagyon jól tudja, és abban is VOX-nak hívják, így jelzi ki a funciót.


Ezért szeretném számítógépre, ami folyamatosan mehet 24 órát és akkor 24 órában veszi (már ha van adás, pont ez a lényeg, ha meg nincs, akkor megáll, hogy utána ne kelljen nekem külön hangvágóval megkeresni és kivagdosni az üres részeket).


Huhhh, valamennyire akkor érthetően magyaráztam el ?


Lehet h tudja a program is, csak esetleg más elnevezése van, nem tudom, de URH rádión és diktafonon is VOX-nak látom elnevezve ezt. Ezért gondoltam, de ettől még lehet más, nem vagyok annyira számtech zseni sajna ...


Köszi, ha tusz segíteni

2010. ápr. 21. 10:21
 5/6 anonim ***** válasza:

Előző vk.

Lenne még 1 kérdés : internetes rádióból akarsz felvenni,vagy valami másból ?

Ha internetes a rádió,akkor a Total Recordert ajánlom,mert ezzel a progival időzített felvételt lehet csinálni,csak be kell programozni.Ha tudod az időpontokat akkor ez a nyer,mert csak beprogramozod(akár több időpontot is),a gépet nem kapcsolod ki,és amit kell azt felveszi.

De ezzel a progival lehet külső eszközről is felvételt készíteni.Az útmutatóban azt írja hogy kazettás magnóról is lehet átjátszani,márpedig ha ezt tudja akkor szinte bármiről lehet,csak a hangkártyán legyen "line in" bemenet.

Még annyit hogy nekem a Total Recorder 8.0 Standard Edition van.és nagyon jó!

Ha nem elég amit írtam,akkor a Googleban keress rá ott többet megtudsz róla.

2010. ápr. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

köszi, de nem nem, bocsi persze félreérthető voltam

ez nem olyan "sima" rádió, hanem tehát külső URH rádió amin a csapat tartja a kapcsolatot egymással, na tehát kéne a line in bemenet igen, de én úgy emlékszem h egyszer már próbáltuk vagy nem is tom mit csináltunk, valamiért összekötöttük már, és akkor ment.


Hát nézd, ha a dictafonra gondolok, akkor jól gondolom, hogy annak alapján a számítógépen a line in bemenetre (vagy a mikrofonbemenertre? huhhh, ezen most megakadtam, mert nekem rémlik h a mikrofonbemenetre kötöttük talán mintha ...) , de oké, ebben tévedhetek nyilván, viszont semmi gond, akkor line in persze és annyi..


lényeg h tehát külső eszközről van szó, de az URH rádiónak a hangszórókimenetét kötöttük a mikrofonra vagy a line in-re , most már mnegkavarodtam, szal valamelyikre.


És hát ha kazettás magnóról is megy, akkor erről is kell neki, hát nem akarom elhinni, ha egy nyomorult diktafon ezt tuda tökéletesen (csak mondom az nem jó, sok minden miatt), akkor már csak létezik olyan program ami legalább ugyan azt tudja mint egy diktafon ilyen értelemben (ja amúgy jut eszembe, a diktafonnál csakis nyilván mikrofonra köthettük az URH rádió gyári külső hangszóró kimenetét, ami egy sima mono jack, na és így ment a dolog, ezt szeretnénk mot szépen 100% stabilan megoldani számítógépen.


Akkor a VOX funkció stimmel már? Tudja a programod amit ajánlottál ?


Az időzítés nem lényeg nekem, sőt egyáltalán nem kell, mert kiszáémíthatatlan éppen mikor kell venni, pont erre van a VOX, éppen kinek mikor jut eszébe az éjszaka közepén pofázgatni a csapatunkból .... tudod éjszaka is vannak edzések a pályán, meg főleg elmennek kirándulgatni úgymond az erdőbe, de ahol én vagyok meg a gép meg egy URH az 3 km-re arrébb van, amivel semmi gond, mert ez így tökéletes távolság, eddig eljön az URH, csak tehát a lényeg, hogy ott vannak mondjuk 40-en, és rögzíteni akarjuk a beszélgetéseket főleg biztonsági célokból, mert egy-egy balesetnél már jól jött volna, ha vissza tudtuk volna hallgatni, hogy tényleg mondta az irányító vagy nem mondta, hogy

pl a pálya irányt vált és figyeljen mindenki, nehogy szembe menjen (amúgy motocrossról van szó, szóval nem gyerekjáték a veszélyességet tekintve és van az edzőnél is rádió, a srácoknál is meg a pályairányítónál is, és tehát mindez kiszámíthatatlan, előre nem látható időpontokban kellene rögzíteni, főleg én sem tudok róla legtöbbször, tudod ezen a pályán bármikor megjelennek idegen csapatok gyakorolni).


Ayyy, de ha ez enyre bonyolult , mármint eza VOX funkció, akkor komolyan elgondolkodok a diktafonon megint, csak ahhoz 7 óránként haza kell ugranom meg felkelnem, na meg valami stabi tápellátást adni neki, ami nem egyszerű mert elég hülyén csinmálták meg ilyen szempontból ...


Viszont ha ez számítógépen körülményes nagyon, akko mégis csak az lesz. Azt hittem jóval egyszerűbb, itt milyen programok vanak h sokszor csak nézek, azt hittem, ez nem oynna dolog.

2010. ápr. 22. 09:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!