Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen linux disztribúciót...

Milyen linux disztribúciót érdemes feltenni erre a gépre?

Figyelt kérdés
Gép: Pentium D 1,73ghz, 1.5gb ram, intel express integrált kártya. Ezen XP volt ami 2012ben jó is volt, de sajnos most már muszáj váltanom róla, ha használni akarom. Az lenne a lényeg hogy legyen legalább olyan gyors és megbízható mint az XP volt és ne legyen nehezebb használni mint mondjuk egy Win 8.1-et(magyarul, ne írjon ki egy csomó technikai maszlagot amit egy eddig Windowsos user nem értene, mivel nem csak én használnám).

2016. aug. 24. 11:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
linux mint
2016. aug. 24. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
72%
Debian, Mint, Ubuntu, Arch.
2016. aug. 24. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Az ubuntu nagyon jó lenne, de még az i3as gépemen(HD4000 és Amd 7600M series kártya, 8gb ram) is laggol, az extended screen meg buggol rajta.

Debianról és az Archról azt mondják hogy több tapasztalatot igényel mint az Ubuntu.

A linux mintről eddig még nem hallottam rosszat. Ha jól látom annak van XFCE, Cinnamon, Mate változata is, azok közül melyik a legjobb?

2016. aug. 24. 12:48
 4/13 anonim ***** válasza:

lassú pendriveról próbáltad ki? akkor nem csoda

talán az xfce eszik legkevesebbet

2016. aug. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Akkor felrakom ezt a linux mintet, a lényeg hogy működjön végre.

Én pont fordítva tapasztaltam. Ubuntu 14.04 LTS live módban próbálgattam egy 16 gigás kingstone pendriveról(USB 3.0 a pendrive és a port is), ott nagyon gyors volt, de miután feltelepítettem és rendesen HDD-ről bootolt olyan laggos volt hogy arra inkább visszaraktam a 8.1et az úgy rendben van igazából, 8.1el jól működik. Elméletileg azért volt olyan gyors mert live módban nagy részt a RAMba tölti be az egész rendszert(úgy persze hogy gyors) ami jó csak ez így elég megtévesztő, mert telepítés után már egész máshogy viselkedik az OS.

2016. aug. 24. 13:29
 6/13 anonim ***** válasza:
én is a linux mint xfce-t javasolnám. kevés memóriát eszik, és szerintem tök jó stabilan meg van csinálva, legalábbis a 17.3 verzió biztosan. a 18-ast még nem próbáltam, az a legújabb...
2016. aug. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Tom Benko ***** válasza:
67%
Sem a Debian, sem az Arch nem nehezebb, inkább szokatlan. Főleg az Arch. Sőt, hosszú távon az Ubi problémásabb, kevésbé átlátható a rendszer. Én tartósan ezt a kettőt ajánlanám.
2016. aug. 25. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
Az archot meg felrakni se fogod tudni ha nem ertesz hozza
2016. aug. 26. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Tom Benko ***** válasza:
51%
@8: Próbáltad már? Tudod, [link]
2016. aug. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Tom Benko ***** válasza:
51%
Bocs, közben végeztek az összeolvasztással: [link]
2016. aug. 27. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!