Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Excelben hogyan tudom egy...

Excelben hogyan tudom egy listából kiválasztani a top 5 hibát úgy hogy mellette szerepeljen a hiba neve is?

Figyelt kérdés

Adott egy táblázat különböző hibatípusokkal mellette a hibák számával azt szeretném hogy első 5 legmagasabb értékkel rendelkező hibát listázza egy külön oszlopba de úgy hogy a hiba neve is mellette legyem. Találtam egy videót erről de ebben nem szerepel az hogyan tudom az értékek elé a hiba neveit is beilleszteni.


Kicsit érthetőbben legyen mondjuk alma szilva, füge, cseresznye, körte, áfonya, mandarin, citrom, szőlő, narancs, egy oszlopban, mellette vannak az értékek, és ezekből az értékekből egy külön oszlopba automatikusan beírja a program ha 5-nél nagyobb az érték de csak az első 5 legnagyobb értéket, úgy hogy a gyümölcs neve, mellette az értéke.

Itt van a link ami félig megoldja a kérdésem viszont nekem szükségem lenne a hiba neveire is.


https://www.youtube.com/watch?v=thtqx752Jlo


Köszönöm a válaszokat!



2016. szept. 6. 14:26
 1/1 Kőváry Orsolya ***** válasza:

Amikor megvannak a számok, FKERES függvénnyel kikeresheted, hogy azok mellett a számok mellett mi van.

[link]

2016. szept. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!