Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Cmos date/time not set/...

Cmos date/time not set/ illetve chassis intruded fatal error hibák, hogy orvosolhatóak?

Figyelt kérdés

Asus P5q-se , a kis gomb elemet kivettem és vissza, a lenti tűknél babráltam/ kötöttem be a power gombot, világitást, stb. Akkor kezdődött, resetelem a cmos-t már a manual szerint 1-2 tűről, 2-3 tűre 10mp-ig aztan vissza. Úgy beenged a rendszerbe mivel a defaultot választom , de akkor nincs kontrollja a ventinek, és kikapcsolás után megint ugyan ez..

Segítsetek mert falnak megyek.



2016. szept. 23. 09:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Cmos reset után először is állítsd be a dátumot/időt.
2016. szept. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Megtortent.

Percre pontosan , utana chassis-es hibakod jon elo. Battery-t kivettem aztan vissza. A kis "jumper dugok" a tuskeken a manual szerint vannak rajtuk.

2016. szept. 23. 15:27
 3/4 anonim ***** válasza:
És úgy indítod a gépet, hogy be van csukva a gép oldala? Mert ha a ház nyitásérzékelő kapcsolója be van kötve az alaplapra akkor jelezhet. Ezen felül lehetőség van a behatolás érzékelő letiltására is jumperrel (ekkor a cmos-t úra resetelni kell).
2016. szept. 24. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Ebben nem hiszem, hogy van a házhoz ilyen érzékelő az alaplapra kötve, mert nyitott állapotban tudtam orvosolni a dolgot.


Elemet ki-vissza, CMOS-t reseteltem, és a jumpert

(ami később esett le, hogy egy tüskével alrébb helyeztem egy hármasra) visszatettem, F1-el beállítottam a bootot/biost/cmot, venti kezelőt, és hálisten végre jó.


Köszi amúgy azéert!

2016. szept. 24. 13:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!