Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Excelben hogyan kell cellaform...

Excelben hogyan kell cellaformázni egy számot, hogy napba látszódjon, de órába írhassam be?

Figyelt kérdés

Egyszerűen minden cell format képletet átnéztem, de nem hajlandó... csak függvénnyel lehetne úgy látom, de az meg kényelmetlen. Kérlek segítsetek, nagyon fontos lenne a munkánkhoz.


Pl beírok 4-et a cellába, akkor 0.5-re formázza át. (Mert 8 órás egy munkanap...) Lehet ilyet?


Egyébként programozó vagyok és gyűlölöm az Excelt, de sajnos ezt kell használni.



2016. nov. 24. 11:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Mondjuk elosztod 8-cal? Micsoda programozó.
2016. nov. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A formázás azért nem jó és nem elég, mert az nem változtatja meg a cella tartalmának értékét.


4 =\= 0,5

Csak akkor lesz, ha műveletet végzel vele, legalább egy képlettel ha függvényt nem akarsz.

2016. nov. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

1.Látom nem értetted meg a kérdést.


Épp ez a sz.r ebben, hiába van benne formázás, ha én 8 órás nappal szeretném formázni, akkor cseszhetem. írok egy SQL adatbázisra épülő PHP, Java akármilyen GUI-t akkor úgy formázom, olyan mértékegységgel ahogy szeretném.

Sajnos kénytelen vagyok a cég miatt ezt használni és nem kaptam időt fejleszteni.


Egy sűrű táblázatba kell a projectekkel eltöltött munkaidőt bevinni napban. Egy idő után kicsit bosszantó 0.75+0.125+1.875 stb-et beírni és összeadogatni, sokkal egyszeűbb lenne órában beadni, de az meg a boss-oknak nem jó, mert ők napban szeretnék látni.


Tehát lehetetlen :(

2016. nov. 24. 18:37
 4/7 A kérdező kommentje:

#2

Persze evidens, hogy képlet kéne, csak reméltem, hogy a formázásba bele lehet ágyazni valahogy, a beviteli mezőre.


Vagy valahogy hattatni egy függvényt úgy, hogy be tudjak írni számot?

2016. nov. 24. 18:41
 5/7 A kérdező kommentje:
Összefoglalva, csak úgy lehetne megoldani, hogy csinálok egy óra beviteli mezőt, és a nap oszlopban /8. Ezt akartam elkerülni, mert szétcseszi a táblázatot.
2016. nov. 24. 18:43
 6/7 anonim ***** válasza:
Így van, nem tudod egy cellába egyszerre beírni a számot és abban elvégezni a műveletet is, végtelen ciklusba kerülne (ezt pedig nem engedi a program, körkörös hivatkozás hibával nem fog számolni).
2016. nov. 24. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hát kitöltöd órában, aztán felszorzod 1/8-cal.


[link]

2016. nov. 24. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!