Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows helyett próbáltam...

Windows helyett próbáltam letölteni az Ubuntu-t, de amikor usb-ről bootolnám a gépet, mindig azt írja, hogy non-operating system usb. Mi a teendő?

Figyelt kérdés
Az Ubuntu-t a hivatalos oldalról töltöttem le, parancssorral formáztam ntfs formátumba, és felraktam rá a telepítőt. A biosban boot opcióknál megjelent a pendrive is, de a fent szöveget írta ki. Aztán átformáztam fat32-re, így már a boot opcióknál a pendriveom 2 helyen is megjelent: "VerbatimStore 16GB", ugyanez a második opció is, csak a neve elé került még egy "UEFI:" szövegecske. Még csak tanulgatom az ilyen dolgokat, nem nagyon tudom, hogy mi ez. Viszont a rákattintottam a Windows 10-et bootolta be.

2016. nov. 25. 15:36
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Hogy készítetted el a telepítőt ?
2016. nov. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

1. usb-t fat32-re formázzuk. ( nem gyorsformázással. )

2. letöltjük a unetbootin vagy rufusz programot,és azzal tesszük fel pendrivera.

3. biosba a boot sorrendet beállítjuk,hogy usb legyen az elsődleges boot.

röviden ennyi.

2016. nov. 25. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Pannóniás, parancssorban xcopy paranccsal :D

De megoldódott az utolsó válasz alapján, köszi. :D

2016. nov. 26. 16:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!