Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Excelben, hogy kell megjósolni...

Excelben, hogy kell megjósolni trendvonallal a lottószámokat?

Figyelt kérdés
Ez a házim. Be kell tölteni az elmúlt 3 havi ötöslottó nyerőszámait, ebből vonaldiagramot kell felállítani, rá egy polinom trendvonal, ami megjósolja a következő 20 számot. Ezt, hogy?
2016. nov. 29. 20:19
 1/9 anonim ***** válasza:
2016. nov. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ezt megtaláltam én is, de nem sokra megyek vele, már a trendvonal is érdekesen viselkedik.

[link]

Itt negyed fokú polinom. Ha ezt a képletet beírom a hiányzó helyekre, mindenhova kb. ugyan azt a számot kapom, ami nyilván nem jó.

2016. nov. 29. 20:38
 3/9 anonim ***** válasza:
Próbálkozz más fokszámokkal.
2016. nov. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Próbáltam, beírtam az egyenletet is, de ~47 jött ki, mind a 20 esetre.
2016. nov. 29. 20:49
 5/9 anonim ***** válasza:
Csak azt nem értem mit szenvedsz rajta, a feladatnak nincs megoldása. A lottószámok véletlenszerűek, nem lehet őket megjósolni, definíció szerint nem. Írd oda, hogy nincs megoldás oszt cső.
2016. nov. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hát akkor ez a megoldás. Mozgóátlag trendvonal lehet jobb lenne, de nem azt kérte a tanár ezek szerint.
2016. nov. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hidd el, hogy nem jókedvemből csinálom, de ez a feladat. Megoldottam máshogy, max. órán elbeszélgetek vele, nem először adott megoldhatatlan feladatot... :D
2016. nov. 29. 21:26
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem megoldhatatlan a feladat. Nyilván nem megjósolható a lottószámhúzás, de ez a feladat arra ment ki hogy tudj trendvonalat illeszteni Excel-ben.
2016. nov. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Végül meg is kaptam a max pontot, de tényleg elég marhaság volt.
2016. dec. 1. 10:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!