Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » SOS! Milyen programmal készíti...

SOS! Milyen programmal készítik azokat a gyönyörűséges fanartokat?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy crossover fanfichez (borítóképnek és illusztrációnak) kellene nekem olyan festő/rajzoló/művész program, amivel ilyesmi minőségű (értsd: valósághű festett) képet lehetne készíteni [ [link] egy meglehetősen érdekes frizurájú manga-karakterről, és egy furcsa ábrázatú telenovella-szereplőről.

És mondjuk jó lenne, ha ingyen volna, és működne Windows XP-n.

Tudom, hogy buta vagyok, de sürgősen kéne, és halványlila gőzöm sincs erről a dologról.

Ha valaki tudna segíteni, annak irtóra örülnék, és nagyon-nagyon megköszönném!



2016. dec. 23. 17:39
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Bocsi, a zárójel nélkül másoljátok be a linket a böngészőbe, mert így nem adja ki!
2016. dec. 23. 17:42
 2/21 DjImipapa ***** válasza:
100%

dézem:"Tudom, hogy buta vagyok, de sürgősen kéne"....

Nem elsősorban erről van szó, szerintem, inkább arról, hogy olyat keresel, ami nincs.... mármint pikkpakk ingyen tudás nélkül dolgozó program...:( Nem kevés idő-munka-ötlet, és hozzáértés nélkül semmi esélyed.:(

2016. dec. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem tudsz ilyet alkotni papíron, gépen sem fogsz.
2016. dec. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Hát ilyen program nem hiszem, hogy van, főleg ingyen. Csak is a 3.válaszadót tudom idézni. Ha ilyet nem tudsz papíron, akkor gépen se fog menni.
2016. dec. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Ezeket grafitceruzával rajzolják meg, majd a beszkennelt képet színezik ki különböző programokkal. Ilyen program például az Adobe Illustartor, de hidd el, egyik pillanatról a másikra nem fogod tudni használni.

Hónapokat kell belefektetned, hogy elsajátítsd, akkor már alkothatsz ilyenek, feltéve, ha megvan a rajztudásod ahhoz, hogy elkészítsd az említett grafitceruzás rajzot.


Innen tanulhatsz papíron rajzolni (amennyiben nem tudsz): https://www.youtube.com/user/markcrilley


Adobe Illustrator-hoz nem ismerek konkrét csatornákat, de rengeteg van.

2016. dec. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Rajzolni tudok, csak szkennerem nincs. :(

Azt hittem, hogy csak számítógépen is meg lehet csinálni.

2016. dec. 23. 21:15
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
#5. válaszolóval ellenben a grafitceruzás-szkenneres dolog igen elavult dolog amióta léteznek a digitális rajztáblák. Vagy ha nem is elavult, de az ennyire profi rajzosok általában már 100%-ig digitálisan dolgoznak. De a digitális rajztábla is ugyanazt a tudást igényli, mint a papíron rajzolás kiegészítve minden egyéb extrájával és a ténnyel, hogy a tekintetedet a tábla helyett a monitorra kell irányítanod. Egyébként a Paint Tool Sai és a Photoshop párosítása igen hatékony (személyes kedvencem), illetve ezek a programok már külön külön is kiválóak erre a célra. (Igaz, egyik sem ingyenes. Ingyenesnek a Gimp vagy a Krita nevű programokat tudom ajánlani - ez utóbbi kettőt én személyesen nem használtam, de rajzos ismerőseimtől sok jót hallottam felőlük)
2016. dec. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Az Illustratort pedig egyáltalán nem ajánlom rajzoláshoz. Nem is ingyenes, ráadásul vektor alapú, amivel az életben nem fog készíteni a kedves kérdező olyan finom tónusokat, mint amiben a pixel alapú programok ereje rejlik.
2016. dec. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 tabaki ***** válasza:
Na, ha valaki megmondja, hová és miért tűnt el a hozzászólásom, amelyben nemcsak okosakat mondtam, de még egy csomó ingyenprogramot is ajánlottam, az igencsak lekötelez. Olyan rejtélyekre deríti majd rá a szellem napvilágát, amikre az együgyű paraszti észjárásom bizony már elégtelen.
2016. dec. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

#8

Látom, életedben nem használtál még Illustratort.

Pontosan erre a célra lett kifejlesztve, az egyik legkiválóbb program.

2016. dec. 23. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!