Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Iskolai rendszergazdaként...

Iskolai rendszergazdaként lehet ebből bajom?

Figyelt kérdés
Most kaptam rendszergazdai állást egy iskolánál, ahol a 45 számítógépből páron nem legális a Windows 7 és az Office 2007. Mekkora baj lehet ebből? (tudom, hogy az iskolák ingyen megkapják Magyarországon, de ez külföldi kisiskola)

2017. jan. 17. 17:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Neked semmi, főleg, ha nem te raktad rá. Azt teheted, hogy javasold a főnöknek, hogy vegye meg, de a továbbiakban nem a te asztalod.
2017. jan. 17. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
60%
window 7 key loader programmal tudod legalizálni . De lehet azt mondja neked az iskola hogy vedd meg te a saját számládra azt rakd fel . Azt nem tudom mennyire szokták ellenőrizni ezt iskoláknál hogy eredeti e vagy sem a windows. Szerintem maga a másolt lemez árusítása bűncselekmény csak .
2017. jan. 17. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem neked nem lehet bajod, nem a te tulajdonod.
2017. jan. 17. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Hominida ***** válasza:
100%
A rendszergazdai állással jogi felelősség is jár. Írd össze az összes gép állapotát, csinálj részletes leltárt az alkatrészekről, a gyári számokról, és persze a szóra érdemes szoftverekről is. Szokás a gépekből kilopni ezt-azt, jó videókártya helyére tenni meghibásodottat stb. A teljes jelentést írásban add le az igazgatói irodának, a másodpéldányt aláírva, lepecsételve tedd el. Bármi illegális történik a gépekkel, a te felelősségedet nézik meg elsőként, és az iskola is meg fogja próbálni rád tolni a felelősséget. 45 gép már nem csekélység. Ha szépen rendet tartasz, mindent dokumentálsz, akkor nem lesz semmi probléma.
2017. jan. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Hominida ***** válasza:
100%
Ja, és persze külön írásos feljegyzésben tájékoztasd az igazgatót a joghiányos szoftverekről, és onnantól az ő felelőssége, hogy megvásároljátok-e a szükséges licenszeket.
2017. jan. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!