Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ismeritek ezt a régi számítógé...

Insiias kérdése:

Ismeritek ezt a régi számítógépes játékot?

Figyelt kérdés

Szóval van egy játék amit még nagyjából 7-8 éves koromban játszhattam. Alig vannak emlékeim róla, de annyira furdal hogy nem tudom a címét, hogy muszáj feltennem a kérdést.


Ha jól tudom windows xp-n futott, egy kis piramist/gúlát kellett irányítani egy parcellákra felosztott pályán, és az ellenfelek szintén piramisok voltak. A játék a fogócska alapjára épült, ha a gép piramisai hozzád értek akkor meghaltál. A te piramisod oldalra volt fektetve, a gép piramisai 'álltak' és ugrálva haladtak előre, de ez már nem 100% :D

A játék lényege és a játékmenet már nem tiszta, különböző elemeket kellett felvenni a pálya részein, de mint mondtam, nagyon kevés emlékem van róla és ez sem 100%ig biztos. Még annyit tudok hogy félfelülnézetes volt. :D

Google-n már nyomoztam de semmi eredménye.

Aki ennyi infóból kitalálja annak hatalmas pacsi jár, mert a gyerekkorom egy darabját hozná vissza :D



2017. jan. 17. 17:56
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát, ez max valami nagyon ismeretlen aprócska játék lehetett, mert a leírásod alapján C64 játék ugrott be nekem, de lévén, hogy 7-8 éves korodban már XP volt, tehát zsenge korú vagy, így a C64 neked őskövület. Sajnos passz.


Esetleg a játék színvilágára emlékszel? Vagy arra, hogy böngészős játék volt-e vagy normális, teljes képernyős?

2017. jan. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Tekintve hogy piramisokat irányítassz, elég meseszerű grafikája volt. Nagyjából a Heroes 2 -höz tudom hasonlítani a színvilágot és az ábrázolást, azt leszámítva hogy minden elem valamilyen geometriai alakzat volt, tehát nem voltak konkrétan megrajzolt fák vagy ehhez hasonló dolgok.

Az, hogy win xp játék, csak tipp volt, úgy ahogy a 7-8 éves korom is. win98-as is lehetett, azon volt az első számítógépes élményem, de fogalmam sincs hány éves lehettem akkor. Egyébként 19/f, tehát a comodore64 valóban nem az én világom. De bármilyen tipped van, írd le, kíváncsi vagyok rá!

2017. jan. 18. 07:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!