Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Team speak 3 -on keresztül az...

Team speak 3 -on keresztül az egyik szerver admin feltörte a gépemet? Senki nem volt a szobában de még is ment a hangzavar meg a cigó zene a fülesemen meg recsegtetek ropogtatták a billentyűzetet csámcsogtak, miután bezártam is ment?

Figyelt kérdés

2017. jan. 24. 20:28
 1/8 anonim ***** válasza:
60%

Én nem ismerem a Team Speak-et, de IT biztonságtechnikai szakemberként rámutatnék egy ellentmondásra a kérdésedben:


Cigó zenét hallottál, és eddigi ismereteid alapján félsz, mert hogy nem épp törvénytisztelő emberek. Oké, ez világos. De azért, mert netán némelyikük fát lop, én nem feltételezném főképp az értelmi színvonalukat ismerve, hogy képesek betörni valakinek a gépére. egészen pontosan (csak feltételezzük) még ha tele is lenne a gépem tört játékkal, tört lenne a Windows-om, összevissza látogatnék is veszélyes weboldalakat, és a Windows se frissíteném, még akkor is csak az utolsó utániként gyanakodnék cigókra. :)


Aki meg van annyira intelligens, hogy meg tudná tenni, és meglenne hozzá a tudása, és még roma származású is, az meg egészen bizonyos, hogy inkább valahol szép fizetésért dolgozik, mint hogy ilyen marhaságokra szánja az idejét.


Ha biztos infót szeretnél, töltsd le az ESET Smart Security eredeti próbaverzióját (nem törtet, az nem ér semmit!), és vizsgáld át a gépet.


Lehet hogy lesz ott meglepetés, de biztos nem romák miatt. :)

2017. jan. 25. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem vagyok rasszista , nem feltétlen gyanakszom rájuk csak ugyan úgy halottam dolgokat mint ha ts-en csevegő szobában lennék de senki nem volt ott folyamatokban sem futott már a ts ,a lényeg hogy beléptek valahogyan a gépembe , de ahogyan utána néztem tele van youtobe ilyennel hogyan kell feltörni illetve az ip címet megszerezni ha egy adott ts szerveren admin vagy.
2017. jan. 25. 10:51
 3/8 A kérdező kommentje:
amúgy meg elég sok roma származású ember kiválóan ért a számítógépekhez .
2017. jan. 25. 10:53
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltételeztem rasszizmust. Azért, mert a folyamatot már lelőtted, még a hangkártya pufferében maradhatott elég sok hangadat. Nagyon sokszor bezárok egy-egy böngészőablakot, és még fél percnél tovább is szól a bezárt ablak hangja, mert telenyomta a puffert. Ebből ne vonj le téves következtetést.


Ahogy abból se, hogy "értenek hozzá" -- más dolog feltelepíteni a Windows-t (amit teljesen ügyetlen emberek is megtanulnak egy-egy használt műszaki boltban) és betörni egy gépre. Még egyszer: én 20+ évvel és elég komoly gépi kódú ismeretekkel nem igazán tudnék betörni (két tanítványom vírusanalizátorként dolgozik jelenleg is nagy cégeknél, tőlem tanultak assembly-t), szóval tényleg a romák lehetnek a legutolsók, akikre gyanakodnod kell.


Nem utolsó sorban a hátrányos helyzetük miatt, akinek lehetősége van tanulni (ilyet is ismertem párat) az örül neki, hogy jól fizető állása lett-lesz, nemhogy betörésekkel foglalkozzon.

2017. jan. 27. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

az a fél perc inkább 5 perc is volt mire meguntam .Nem értem mért gondolod hogy hátrányos helyzetű valaki mert cigó ??

Istenem én is az vagyok félig, nem vagyok hátrányos helyzetű , sem aberált egyszerűen nem abban a közegben nőttem fel. Bárki be rakhatta azt a zenét sőt több magyar hallgatja már ezeket a zenéket szinte mint egy magyar . A lényeg hogy ezzel szórakoznak hogy feltörjék és nevetnek a markukban csak ezért már lezárás jár a börtönben .

2017. jan. 30. 16:02
 6/8 anonim ***** válasza:

Okoska biztonsági szakember: "nem törtet, az nem ér semmit"...


1. Attól, hogy tört még nem bizonyítja az állításod.

2. Egyébként a nem töretlen sem ér sokat:

[link]


Olvasgassál...

2017. jan. 31. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mod.:

2. Egyébként a töretlen sem ér sokat:

2017. jan. 31. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

1. A legális szoftverhez folyamatosan lesz frissítésed, és nem kell kikapcsolni, hogy működjön.


2. 25+ éve dolgozom a területen, és a tört szoftverekkel előbb-utóbb biztos, hogy probléma lesz, maximum olyan gyakran (akár havonta is) rakja újra egy-egy lelkes fiatal a gépét, hogy nem jut el odáig. Viszont az, aki dolgozni akar a gépével, és nem minduntalan újratelepíteni, annak kifejezetten probléma, ha szívni kell a tört programmal. Én az alkotó embereknek nyújtok örömmel segítséget, aki úgy gondolja, hogy törvénytelen módon megoldja "okosba", azzal nem kívánok foglalkozni.


A roma kérdéshez még utoljára annyit, hogy sajnos igenis hátrányos helyzetben vannak, elég arra gondolni, hogy ha egy állásra jelentkezik egy roma és egy nem roma, akkor rosszabbak az esélyei a romának.


Ezek az igazságtalanságok jelentik a hátrányos helyzetet, nem minősítésnek írtam. (Most komolyan, ezt magyarázni kell?)

2017. febr. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!