Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen linux-ot ajanlanatok?

Milyen linux-ot ajanlanatok?

Figyelt kérdés

En mar nem tudok donteni....tanacstalan vagyok. Valahol ugy erzem, hogy szuksegem van a Linux-ra de szinten a windows-ra is. De ha tenyleg kellene valasszak akkor a Linux. Nos rollam annyit kell tudni, hogy nem tudok megvalni a Photoshop / SonyVegas / Adobe Premier Pro-tol. Ez szinte napi szinten hasznalom... Tudom, hogy Linux alatt megtalalhato a fent emlitett programok. pl Photoshop-Gimp...ha nem mondok marhasagot van valami alkalmazas talan vine ? / amit a felrakunk akkor tudunk windows-os progikat futtatni ? Bar en nem lattam olyan video-t ahol linux alatt premier-t hasznalnanak... sony vegast igen :D meg Photoshop CS3-t...gondolom cc2014-t nem lehet telepiteni :(. Nekem annyira tetszik a Kali <3 (kinezete) de szamomra folosleges... tudom legtobben mire hasznaljak...en csak a kinezetere ;). Igazabol a kerdes az lenne, hogy milyen linux-ot ajanlanatok, a sony vegast 13/Photoshop cc2014-est fel tudnam-e rakni. Lattam mar olyan Linux-os videot ahol terminalon keresztul telepitik fel a skint :D....jol irom :D ?...+egy olyan progi kellene Linux alatt amilyen a premiere pro. Elore is koszonom a valaszokat....


CPU:i3 4170

Ram: 8GB DDR3 1600Mhz

GPU: Geforce GTX 750Ti

M:ASUS H81m-C

Jelenleg most egy HDD-m van ami 500GB de akarok venni egy SSD-t (op-nak)



2017. febr. 7. 00:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
79%
Semmilyet. Csak picsognál, hogy ezt meg azt hogy lehet.
2017. febr. 7. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Photoshop / Sony Vegas / Premiere függőség mellett nincs Linuxra szükséged.


De.. :-)


Ha szívesen kísérletezel, és az eddig a fenti szoftverekkel végzett munkát hajlandó vagy más szoftverekkel csinálni, akkor érdemes próbálkozni, arra ne építs, hogy majd Wine és egyéb varázslásokkal megbízhatóan fognak működni a Windows szoftverek (ha egyáltalán elindul).


Gimp, Lightworks, Cinelerra, Kdenlive, stb. A legtöbbnek van Windows-os verziója, mielőtt váltanál, meg tudod nézni, hogy ezekkel tudsz-e boldogulni.

2017. febr. 7. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
81%
Ha olyan programokat használsz ami nem támogtaja a linuxot akkor minek akarsz linuxot? Ha kalit akarsz tedd usbre es hasznald liveként ennyi.
2017. febr. 7. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 tabaki ***** válasza:
100%

Igen, létezik a Wine, de egyrészt nem mindenható, másrészt az egész rendszert nem arra találták ki, hogy a lopott programjaidat futtasd rajta. Megvan a saját világa, ha ez téged nem érdekel, akkor nem kell erőltetni. Az ember ne költözzön Afrikába, ha nem tud lemondani a finom csabai kolbászról meg a Dréher sörről, mert akkor semmi örömét leli majd a négerségben.

A Windows mellé is föltehetsz linuxot -- akár Kalit is, ha annyira esz a fene érte --, és a gép indításakor választhatsz, hogy melyiket akarod használni:

[link]

Ettől függetlenül jó eséllyel annyi hasznod lesz belőle, hogy időnként megnézheted, milyen szép.

2017. febr. 7. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nincs szukseged linuxra, semmilyen szinten.
2017. febr. 7. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Első körben én azt javasolnám, hogy tegyél fel egy Ubuntu-t vagy Linux Mint-et és mellé egy Windowst. A Windowson tudod használni az eddigi programjaidat, a Linux meg ott lesz, hogy beletanulj.

A helyzet az, hogy a Wine ugyan ott van, de nem megy rajta minden zökkenőmentesen. Egy Photoshop általában gond nélkül fut, de a Premier vagy a Vegas, mivel erősen építenek Windows specifikus komponensekre (codecek pl.), nem biztos, hogy jól mennek Wine alatt. Talán az új 2.0-ás Wine lesz áttörés.

De alapvetően a Linux nem arra való, hogy a Windows programjaidat használd rajta. Nem Windows klón, hanem alternatíva. Ugyanazt meg lehet vele csinálni, de nem ugyanazokkal a programokkal. Ha komolyan gondolod, hogy áttérsz Linuxra, akkor meg kell szoknod az alternatív programokat.

Photoshop -> Gimp

Vegas -> KDEnlive

2017. febr. 7. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Tom Benko ***** válasza:
100%

Ha a Kali mellett azért döntesz, mert "olyan szép", akkor a Linux nem neked való. Esetleg tehetsz vele próbát, de ne Kalival, unalmas lenne az n+1. usernek is elmagyarázgatni, hogy egy alapvetően rendszerbiztonságot tesztelő rendszert miért ne telepítsen nulla tudással. Inkább valami barátságos, kezdőknek való disztróval próbálkozz. Sőt, sokkal, hogy megismerd, melyik lenne a neked való.

A programjaidat elképzelhető, hogy futtatja a Wine, de az olyan izé. Nekem, akinek kb két antik játék van wines, elég a Wine, de nálad, ha aktívan használod őket, borzalmas lenne. Felszerelsz egy teherautóra görgőket, azt bekötöd a teherautó futóművére, aztán ezekre felállsz a BMW-ddel, és úgy vezetsz.

2017. febr. 7. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
70%
Mint ahogy irtam USB live jó megoldás. Dual bootot nem javaslom mivel ha gond van mind2 rendszer sika mika. Használhatsz virtual machinet is. De akár a dvd meghajtó helyére is rakhatsz egy hdd-t és ha támogatja a géped akkor azon lehet a linux. A wine sajna nem egy fix megoldás. A linux kinézete attól függ milyen xwindows kerül rá pl : gnome, kde stb... aztán még ezeket is testre lehet szabni.
2017. febr. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Fuuu...gondoltam, hogy nem lesz ilyen egyszeru...de azert a leirtak alapjan eleg ijeszto...tenyleg nem ertek a Linux-hoz, a telepites is eleg szornyen ment...de valahogy sikerult felraknom...azert olyan nagyon nem astam bele magam a Linux vilagaban. Anno neztem egy magyar youtube-ost aki ilyen Linux-os disztribuciot :D (remelem egyetlen Linux-os usert sem sertettem meg) mutat be...erdekes neve van valami Tokugawa vagy hasonlo de nem kapom meg biztos torolte mar magat :(. En anno akkor a Linux Mint-et telepitettem fel...csak valamiert fagyott meg :(. Kar, hogy a windows-ot ismertem meg elobb...tudom nem jatekra meg a fent emlitett dolgokra valo a Linux de akkor is <3....Az nekem nem nyero ha van mellete + windows. Mert akkor soha nem fogom hasznalni a Linux-ot :(.Lightworks, Cinelerra, Kdenlive ezekrol meg nem hallotam ki fogom probalni...remelem a notepad ++ azert telepitheto :D (van valami market vagy mi...ha jol tudom azon keresztul lehet letolteni dolgokat). Azt irjak egyes forumokon, hogy a Linux Mint az kezdoknek ajanlott az Ununtu egy kicsit nehezebb...

Koszonom szepen mindenkinek a hsz-t ;).

2017. febr. 7. 12:06
 10/14 anonim ***** válasza:
Notepad++-ra semmi szükség. Millió meg egy jó editor van Linuxra. pl Sublime text vagy KomodoEdit
2017. febr. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!