Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Lassú, akadozva futó Linux...

Lassú, akadozva futó Linux (Ubuntu 14. 04) Virtualboxon, Windows 7 oprendszer alatt. Mi a gond?

Figyelt kérdés
Egy Lenovo x200 (Intel core 2 duo p8600 CPU, 4 Gb RAM, Mobile Intel® 4 Series Express Chipset Family) laptopom van, rajta Windows 7 Ultimate op. rendszer. Szeretnék váltani Linuxra, de mivel "kezdő" vagyok, először az Oracle VM Virtualbox alatt szerettem volna kipróbálni különböző Linux típusokat. Elsőként az Ubuntu 14.04-t tettem fel, de elég lassú, szaggat. Nyilván egy oprendszer alatt futó oprendszer sokkal több erőforrást használ fel (ahogy néztem az összes memória ilyenkor használatban van), így abban reménykedem, hogy ha lecserélem a windowst a linuxra (aminek elvileg jóval kisebb a rendszerigénye), akkor nem lesz probléma. Ebben kérem a véleményeteket, jól gondolom, vagy hülyeségeket beszélek? Köszi előre is.

2017. febr. 7. 11:23
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
37%
Ne cseréld le, nem lesz számottevően gyorsabb, csak csomó problémát generálsz vele magadnak.
2017. febr. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Jól gondolod!


...de ha bizonytalan vagy, akkor miért nem próbálod ki elsőbb Live-ként? Egy kicsit úgyis lassú a betöltés, de utánna már gyorsabb lesz, legalábbis a virtuális géptől, biztosan!

2017. febr. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Ubuntu elég lassú, egyrészt a Unity miatt, másrészt a háttérben futó vacakok miatt. Próbálj meg egy Debiant, Xfce-vel.
2017. febr. 7. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Próbálkozz egy másik felülettel. Próbáld ki az XFCE-t, az kevesebbet eszik.
2017. febr. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

A virtuális rendszerben futtatott rendszer, lassabb!

Főleg mivel a Virtualizáció se lehetséges teljesen.

A gépeden még a Windows is akad, nem hogy a virtuális rendszer...


Most a Linuxról!

A Linux NEM gyorsabb mint a Windows,

vagy is ugyan azt a hardvert használja, ugyan azok a korlátok.

Linux rendszerben vannak kisebb hardverigényű GUI felületek: LXDE, XFCE, MATE.

Linux grafikai, GUI felülete gyengébb, lassabb a Windows -hoz képest.

pl. Játékok, Videóknál észrevehető teljesítmény romlás.

Főleg ilyen alap Grafikus chipeknél mint a gépedben van.

És ha már a Grafikus chipeknél járunk, ehhez csak alap intel meghajtó van,

és abból is utolsó optimális rendszer ami még tűrhetően volt hozzá igazítva a 12.04 -es volt, de ennek idén áprilisba megszűnik a támogatása.

Amit javaslok, próbáld ki akár pendrive -ról: Linux Mint 13 Mate

[link]

2017. febr. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors és hasznos válaszokat, még csak ismerkedek a dolgokkal, de mindenképp utánanézek azoknak, amiket mondtatok. Egyébként ebből a cikksorozatból jött az ötlet: [link]
2017. febr. 7. 13:41
 7/19 anonim ***** válasza:

A cikk kicsit félrevezető.

Pl. a tévhitek, a nagy jó oldalt leírja, de az árnyoldalt nem.

Igaz ebből a részből, hogy legtöbb ismert hardvert mindenféle driver meg külön telesítgetés nélkül működik!

De aztán ha csak egy olyan van ami nem:

"Ha valami speciális eszközt használsz, azzal lehet, hogy lesz némi dolgod"

Ott aztán még egy gyakorlott linux felhasználót is megizzaszthat mire megtalálja és kijavítja.

Csak a legutóbbi pár ilyen amivel találkoztam: Cannon lézernyomtató, driver vadászat, fordítás, telepítés, beállítás...

Vagy mikor megy, de még se jól, és vadászd le az 1 apró beállítást.

Ez notebook WiFi kártyánál tapasztalom újabban, hogy megy majd megszakad a kapcsolat... (rtl8723be)

Akkor még új volt a gond, és jó pár fórumot átkellet érte nyálaznom. 1 sor volt végül, egy konfig fájlba.

Vagy a notebook -ok Combo Jack dugós mikrofonnál újabban sztereó eszközként használja és csak akkor megy rendesen ha jobb vagy baloldalt teljesen lenémítjuk.

Ehhez persze Alsamixer kell, és kivadászni a billentyűket, amivel csak az egyik felét lehet szabályozni.

De mire erre is rájöttem.. :-(

És ezek még működő hardverek voltak!


Nagyon sok dolognak van már GUI felülete a beállításoknál.

Szerencsére szinte minden általános dologra van ott lehetőség.

De azért nem fogod tudni elkerülni.


Linux szoftverek egy része tényleg rosszul van karbantartva.

Volt amihez már én is küldtem javítást, minden lehetséges formában, és nem javították ki.

Nem nagy dolog, pl. CurlFtpFS -be volt.

# -et tartalmaz, a fájl vagy a mappa név, akkor elérhetetlen vele.

LOG fájlokban elérésében volt vele gondom, mert egy szoftver ezzel tagolta a fájl nevet. (xxxx#ID.log)

De sok más ilyen van, és nagyon lassan javítják.

Ennek többnyire a pénzhiányt mojdák oknak, de volt olyan közöségi finnanszírozott program ami 1 millió dollárból se valósult meg.


Linuxon is lehet játszani, de a játékok többnyire több "kakaót" igényelnek!

Ennek egyrészt a GUI gyengeségei, másrészt valamilyen virtualizációs megoldást is szoktak használni, és pl. windowsra optimalizált program kódokat futtatnak benne. (Nem Wine, hanem a játék programjában van a virtualizáció!)


De én is azt mondom higgy a saját szemednek, tapasztalataidnak.

Jó kis rendszer, biztonságosabb is mint a Windows aktív víruskergető mellet.

De vannak gyengeségei árnyoldala.

Mindezt úgy mondom, hogy én is napi szinten használok Linuxot. :-)

2017. febr. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Tibor, már majdnem elijesztett a válaszod a linuxtól, de csak azért sem adom magam. :) Egyébként én ezt a gépet nagy dolgokra nem használom, játszani utoljára kb. 10 éve játszottam a jó kis Heroes 3-mal. Igazából csak netezésre, videók nézésére, szövegszerkesztésre, táblázatkezelésre használom meg van egy statisztikai program (R), amit a munkában rendszeresen használok, de néha otthon is ezen a gépen (de az elfut mindenen kb.). Igazából meglennék a windowsal is, ez inkább amolyan személyes érdeklődés a linux felé, meg nagyon tetszik ez az "free and open source" felfogás, ami az egész mögött van. Köszi a választ.
2017. febr. 7. 14:32
 9/19 anonim ***** válasza:

Nem elijeszteni akarlak tőle!

Csak nem minden olyan mesés, mint azt sok Linux fan cikk író állítja.

Ahogy Windows -on is vannak gondok dögivel, úgy ezen a platformon is.

Én se játszok, max Sudoku, meg hasonló. :-)

Videókkal, főleg online vannak gondok, lehet ami Windows -on nem akadt, az linuxon akadni fog.

De sok dologban pedig nagyon jó, gyors.

Többek közt azért is mert nem kell folyton egy vírus kergetőnek is átnézni minden futtatni kívánt programot, fájlt.

DE! Linuxon is bekphatsz pl. böngészőbe beépülő idegesítő "vírust".

A programok linux változatainak is meg van az a gyengesége ami a Windows -nak.

Csak kisebb eséllyel támad sikeresen egy Windows alapú vírus.

Vagy legalábbis bent ragad max a Wine környezetbe, sőt, sokszor alkalmatlan a számukra a Wine. :-D

2017. febr. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem nagyon jó úton jársz, ha az open source felfogás miatt akarsz váltani linuxra.


Ha a géped nem annyira erőforrásgazdag, akkor mindenképpen csatlakoznék azokhoz, akik valamelyik "takarékosabb" DE-t ajánlják.


A linuxal ismerkedőknek az ubuntut és azármazékait szokták ajánlani, én nagyon szeretem mind az ubit, mind a linux mintet, nagyon sok változatot próbáltam ezekből.


Én a

linux mint xfce-t ajánlanám vagy az ubuntu mate-t. Mind a kettő simán elfut a gépeden, és mind a kettőről az a tapasztalatom, hogy nagyon jó a kezelőfelület, és stabilak a disztrók, nem nagyon van bennük bug. Windows-hoz is hasonlítanak az asztali környezet szempontjából, szóval nem kell nagyon sok mindenhez újonnan hozzászoknod majd!


Sok sikert!

2017. febr. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!