Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mitől lehet, hogy egyszer...

Mitől lehet, hogy egyszer csak nem kap szinte semennyi processzoridőt a játék?

Figyelt kérdés

Próbáltam megtalálni a probléma okozóját, de minél többet próbálkoztam, annál kevésbé értettem, mi történik. A helyzet a következő, észrevettem, hogy újabban játék közben bekövetkeznek hirtelen FPS droppok. Elég izmos gépem van ahhoz, hogy ez furcsa legyen, de alapvetően nem tulajdonítottam neki angy jelentőséget, mivel csak pillanatnyi csökkenésről volt szó. Ám egy bizonyos játéknál (Overwatch) totálisan beáll a játék, és úgy is marad amíg bezárom.


A feladatkezelőből annyit sikerült kiszednem, hogy egy-egy pillanatra 100%-ra ugrik a processzor terhelése, de túl gyorsan történik ahhoz, hogy megállapítsam, mi használja azt a 100%-ot (i7 6700 a delikvens, nem szokása 100%-os terhelés alá kerülni). Ekkor próbálkoztam a beépített Process Monitorral, mivel ott vissza lehet nézni x időre a terhelést. Ám sajnos ez nem tud minden programot egyidejűleg jelezni számomra, cska amit manuálisan beállítok neki. Így azt sikerült megtudnom, hogy a processzorterhelés tényleg 100%-ra ugrik egy-egy pillanatban, és ilyenkor az Overwatch által használt teljesítmény a 0%-ot verdesi. Tehát VALAMI elveszi a processzoridőt. De mi? Futtattam Malwerbytes-t, Avasttal is végignézettem a gépet, semmi.


Ekkor próbáltam a Process Explorerrel megkeresni a probléma okozóját, lévén ez tudja nekem egyidejűleg naplózni az összes alkalmazás processzorhasználatát. És itt jön az érdekes rész. A feladatkezelő, és a beépített Process monitor szerint a beakadásoknál 100%-ra ugrik a processzorhasználat. Ám a Process Explorer ezekben a pillanatokban azt mutatja, hogy a processzorteljesítmény 99%-a Idle-ben van, semmi nem használja. Na itt zavarodtam össze.


A történethez még hozzátartozik, hogy az Overwatch esetében amikor lerakom a tálcára a játékot, az egér pointere is eltűnik, és egy idő után kapok egy hibaüzenetet amit nem tudok most szó szerint idézni, de a video driver összeomlásáról szól. EZután minden visszaáll normálisra. Kérdés: Mi a csuda történik itt?


2017. febr. 13. 01:04
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!