Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Sony Vegas-ban/After Effect-be...

Sony Vegas-ban/After Effect-ben hogyan tudom ezt megcsinálni?

Figyelt kérdés

Borzasztóan frusztrál, hogy nem bírok rájönni a nyitjára. A lent linkelt képen illusztrálom Vegas-ban, amit meg szeretnék csinálni, hátha úgy jobban érthető, nehezen tudom elmagyarázni, és azt sem tudom, hogy keressek rá a megoldásra. Tehát adott három réteg. Két háttér, az egyik narancs, a másik kék. És ezek fölött van egy animációm, ami sima egyszínű, fehérrel van megrajzolva. Na most azt szeretném megcsinálni, hogy a fehér animáció területén belül átlássak a kék rétegig, az animáció területén kívül viszont maradjon narancssárga. És mindezt ne kelljen frame-ről frame-re szerencsétlenkedve beállítgatni, hanem a kiválasztott fehér területen belül mindig a kék hátteret lássam, akármerre mozog. Úgy, mintha kikulcsolnám (Keyer) a fehér színt. Csak ebben az esetben ha azt kikulcsolom, egyszerűen csak el fog tűnni. Én pedig azt akarom, hogy azon a területen egy teljesen más réteg/textúra látszódjon. Valaki, aki ért hozzá, csinált már ilyet, el tudná ezt nekem magyarázni? (Valamilyen maszkolásos dologra tippelek, de nem tudom hogyan)


Illusztráció: [link]


Itt egy példa 0:41-nél, a két kéz egy fehér textúrát kapott, és akárhogy mozog, olyan is marad, körülötte pedig egy fekete, szintén mozgó háttér van: https://www.youtube.com/watch?v=2zb4xsEeAW0


Ez a videó egyébként szinte végig ilyen technikát használ.



2017. febr. 22. 01:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Én lemásolnám a kék réteget, és azt tenném legfelülre.

Kimaszkolnám az adott formára, és körülötte a felesleges részt kitörölném. Sajnos a kockáról kockára történő munkát nem úszod meg.

Persze nem zárom ki , hogy Ae.-ben van erre valami speckó plugin. A "mozgáskövetéses" effektekre lenne érdemes rákeresni a YouTube-on ! Sok sikert !

2017. febr. 22. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A Sony Vegas nem az After Effects párja, hanem az Premiere Pro-é (ezt csak azért írom, nert a kérdésből nekem úgy jött le, mintha egy kalap alá vennéd a kettőt). Mind a kettő vágó program egy nagyon alap effekt jészlettel, sajnos egyik sem kifejezetten alkalmas erre. Az After Effects már egy egészen más történet, azt kifejezetten ilyen filmes/animációs trükkökre találták ki. Egyébként ez egy maszkolós feladatnak tűnik.
2017. febr. 22. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Remélem, jól értelmeztem a problémádat, ha igen, akkor a megoldás a következő:


Amit keresel, az a track matte. Vegast nem használok, de biztos vagyok benne, hogy abban is van, ha valamiért mégsem, akkor After Effects. A működési elve, hogy két réteg közül a felsőre alkalmazod, ami egy alfacsatornás képanyag, az eredmény pedig az lesz, hogy a az alsó réteg textúrája érvényesül, de a felső réteg átlátszósága megmarad. A leírás alapján pont valami ilyesmire lenne szükséged.


Itt van hozzá egy tutorial is. Nem néztem végig, de az első 2 percben azért látszik, hogy hogyan is kell használni.

https://www.youtube.com/watch?v=N6ZkLpBrseU

2017. febr. 22. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Tudom, hogy nem lehet egy kalap alá venni az Ae-et meg a Vegas-t, csak vannak effektek, amiket még Vegas-ban/Preimere Pro-ban is egész jól meg lehet csinálni, és nem tudtam jelen esetben mire lesz szükségem. :) De közben meglett a megoldás.


Utolsó: Ezer hála, így rákeresve találtam egy tutorialt, ami pont ezt mutatja be :D És Vegas-ban pár kattintás az egész, nem macerás. Belinkelem, hátha másnak is szüksége lesz rá:


https://www.youtube.com/watch?v=8p3MxDGuwiw

2017. febr. 22. 11:10
 5/5 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. Na erről én se tudtam, minden nap tanul az ember. Köszi a linket kérdező (hasznos volt) és hármasnak a választ.
2017. febr. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!