Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mi lehet ennek a nagyjából...

Mi lehet ennek a nagyjából 1000 éves PC játéknak a címe? Valaki felismeri?

Figyelt kérdés

Szóval a számítógép, amin játszottam vele, bekapcsolás után 640-ig számolt el (nem most volt, ahogy írtam fentebb... :D ). Nem volt rajta op rendszer, csak DOS. Ilyesmi játékok voltak rajta, mint a Prince of persia, Digger, Mission Impossible, Dave... Nagyjából ha 16 színt tudott produkálni a gép, de lehet sokat mondok.


No, de a játék, amit keresek: fekete alapon falak, amik különböző szobákat és azon belül is kis részeket elkerítettek. Mindig meg kellett szerezni egy kulcsot, amivel a pálya végén lévő ajtót tudtam nyitni. Tudtam mozogni minden irányba, de térkép nem volt, így sokszor vissza kellett térni ugyanabba a szobába. Egy idő után nehezedtek a pályák, és volt ellenfél is, nem lehetett hozzáérni és lőtt is, őket kerülgetve kellett haladni. Inkább ügyességi/logikainak mondanám, mint akciónak.

Kb ennyit tudok felidézni, de ha van konkrét kérdés, arra igyekszem válaszolni, hátha bevillan valami.

A jó hír, hogy találtam hozzá hasonló játékot, amiről tudok képet mutatni. Annyi, hogy abban, ami én keresek, az emberke alacsonyabb volt és volt egy nagyjából 6 pixelből álló sapkája is.

Ilyesmi volt:

[link]

[link]


ui.: ha rossz a kategória, elnézést :)



2017. febr. 24. 01:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem erről a Castle Wolfenstein, illetve annak a folytatása a Beyond Castle Wolfenstein ugrott be.

De volt sok hasonló játék.


ui: A DOS (Disk Operating System) egy oprendszer...

2017. febr. 24. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 tabaki ***** válasza:

OFF

Nekem is volt olyan gépem, amin nem volt oprendszer, csak Windows...

ON

2017. febr. 24. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

1-es köszi :)

2-es köszii, remélem, most jobban érzed magad. Én röhögtem egy jót :D

2017. febr. 24. 11:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!