Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen lehetőség létezik...

Milyen lehetőség létezik arra, hogy egy iskolában ne kelljen mind a 30 számítógépre egyesével feltelepíteni a programokat, hanem egyszerre telepíteni mindent?

Figyelt kérdés

Engem bíztak meg a feladattal mivel rendszergazdára "nincs pénz". És én is még csak 17 éves vagyok, szóval tanuló.

A lényeg az, hogy már minden gép tele volt játékokkal, filmekkel, vírusokkal. Pénteken már minden gépen újratelepítettem a Windows 7-et. Hétfőn fogom a programokat telepíteni. (vírusirtó, OpenOffice, VLC.. )

Van lehetőség arra, hogy ne kelljen minden gépre minden programot egyesével telepíteni?


És még egy kérdés: Milyen ingyenes vírusirtót ajánlotok ezekre a gépekre?



2017. febr. 26. 09:43
1 2
 1/17 Wolfenstein2000 ***** válasza:
71%

Az Avast egy jó ingyenes vírusírtó, én évek óta azt használom, és a mi sulinkban is az megy.

Sajnos olyan opció, hogy mindenhová egyszerre telepíts nincsen. Van hasonló, de nem próbálkoznék.

Gondolom a gépek egy hálózatra vannak kötve. Rakd fel a progik telepítőjét arra a gépre, amit minden másik gép elér, és már nem is kell hordozgatnod őket egy Pendrive-on. Így akár 3-4 gépről is tudsz egyszerre telepíteni, feltéve ha tudsz mindegyikre figyelni.

2017. febr. 26. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 coopper ***** válasza:
67%

Szia.


Egy módszer lehet - de csak akkor ha minden gép egyforma hardverekból áll, vagy nagyon minimális az eltérés a gépek között, pl merevlemez méret - a ghost : Egy gépre felraksz mindent amit szeretnél oprendszert programok, virusirtó stb,stb, aztán erről a gépről készítesz egy ghostot, és ezt a ghostot viszed át a többi gébre. A ghost visszaállitása után csak egy két dolgot kell átallitani a gépeken (pl másik felhasználói fiók létrehozása, jelszó beállítása, IP cim beállitása - ha fix ip-sek a gépek, stb,stb), ami kb 4-5 perc alatt elvégezhető.


Ghost programok : [link]


Sok sikert.

üdv.

2017. febr. 26. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Találtam egy Ninite nevü oldalt, ahol több programot is egyberak egy telepítöbe. Hálózat nincs kiépítve, de mivel minden gép egy switchröl megy ezért megoldható.

Fél év elteltével megint lesz munkám, mivel addigra megint megtelnek a gépek torrentekkel, játékokkal

2017. febr. 26. 10:24
 4/17 A kérdező kommentje:

Szia!

Ez a ghost tűnik a legjobb megoldásnak. Minden gépnek egyforma a hardverje. Az IP-k azok automatikusak, így csak a felhasználói fiókok maradnak a végére.

Még annyi kérdésem lenne a ghost programról, hogy elég csak a C meghajtót klónoznom, vagy szükséges minden gépre az a 150MB-os Rendszer számára fenntartott partíció is?

2017. febr. 26. 10:29
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

A telepítést nem tudom, de a win7-re nem lenne célszerű külön vírusírtót, mert egyrészt ha nem eredeti, akkor aktiválgatni kell, ami mecerás, az ingyenes meg semmitse ér.

A windowsnak van saját vírus és kémprogramja, a defender, ha mellé felvan téve egy másik, akkor kb olyan, mintha nem lenne egy sem, mert lerontják egymás védelmét. Szóval ha csak engedélyezed a saját defender védelmét, az a legjobb.

És ez a program nem enged torrent, meg káros tartalmakat letölteni, még megjeleníteni sem.

Ellenben a letölthető vírusirtókkal,bármilyen kártékony oldalt, alkalmazást megjelenítenek.

2017. febr. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 kovpet ***** válasza:
100%
Ki vagy te ott, hogy rád tolnak egy ekkora munkát? Mennyiért vállaltad amúgy? Hogy fizetnek, mert 17 évesen gondolom, nem vagy számlaképes.
2017. febr. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 coopper ***** válasza:
76%
Igen kell a 150 megás partició is, mivel ott vannak az bootolási információk és az aktiválisi információk is, ha nem viszed át akkor nem fognak elindulni a windowzok, és ha el is tudod inditani őket nem lesznek aktiválva.
2017. febr. 26. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Megcsinálsz 1 gépet olyanra, amilyennek lennie kell, majd sysprep segítségével általánosítod. Aztán a merevlemezt klónozod az összes többire.
2017. febr. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Az aktiválási információkat nem tudom hogyan vannak, mert adtak nekem egy DVD-t amiről még pénteken pár gépet újraraktam, de aztán amikor elindult a feltelepült rendszer már azt írta hogy aktiválva van.
2017. febr. 26. 12:19
 10/17 anonim ***** válasza:

Mint az előzőek utaltak rá: ha minden gép ugyan olyan, akkor egy gépre feltelepíted a szükséges dolgokat, majd az így feltelepített rendszert klónozod.


Erre alkalmas program a Clonezilla:

[link]


A feltelepített rendszerről készített lemezképet le tudja menteni a Clonezillát futtató meghajtóra (mondjuk USB-s merevlemezre) vagy hálózaton keresztül szerverre (ehhez a belső hálózaton kell lennie egy - SMB [Samba]/NFS/SSH/Webdav - fájlmegosztással rendelkező szervernek).


Sőt ha a gépek képesek PXE bootra (rendszerinduláskor, hálózatról operációs rendszert indítani), akkor egy szerverre felpakolhatod a Clonezillát, és rendszerinduláskor a szerverről el tudod indítani a lemezkép átvitelét a gépre (akár automatizáltan is). Így bármikor, amikor gond van az adott géppel, a szerverről le tudod húzni a tiszta lemezképet.

2017. febr. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!