Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mi lehet az oka hogy lassan...

Mi lehet az oka hogy lassan fut az Ubuntu?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Feltelepítettem az Ubuntu 14.04-et egy pendrive-ra (úgy mint ahogy merevlemezre szokás csak most pendrive-ra), viszont van egy olyan problémám hogy a rendszer nagyon lassan fut.Nem tudom eldönteni hogy mi a bánat baja van, mert ahogy olvastam más internetes portálokon az ilyesmi lehetséges. Egy 2.0-a 8 GB-os Kingstone pendrive-ról van szó ami egy Asus laptophoz csatlakozik (4GB RAM i5 2.2 Ghz,240GB SSD amin fut a Windows és nem nagyon szeretném ugyan ide telepíteni az Ubuntut is (persze sajnos az egyetemen kötelezik). Szerintem sem a pendrive-val sem a laptoppal nincs gond. Viszont nem tudok mit kezdeni hogy valahogy felgyorsítsam a rendszert. Valakinek valami használható ötlete???



2017. márc. 14. 22:54
 1/5 Dongaben ***** válasza:
A pendrive, és az átvitel sebessége az oka szerintem. Ha laptop, akkor az optikai meghajtó helyére be lehet építeni egy HDD-t. Így sokkal gyorsabb lehet.
2017. márc. 14. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Telepíts fel egy VirtualBox-ot aztán arra telepítsd rá az Ubuntut és nem kell bajlódnod az USB-vel meg a merevlemezzel.
2017. márc. 15. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Alex Fly ***** válasza:
Gondolom ha penről futtatod, akkot live módban van. Ez eleve lassabb, mivel mindent, amit használsz először kipakol egy RAMdiskre és onnan futtat. Ez időbe kerül. Ráadásul a használható memória is csökken ennyivel, ami megint csak nincs jó hatással a teljesítményre. Ha nem akarod installálni, akkor legyen a gépedben rengeteg RAM, az segít valamelyest.
2017. márc. 15. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

USB 2.0 átviteli maximuma 480Mbit. Ez meglehetősen lassú ahhoz, hogy a rendszer erről fusson. Amit tehetsz:

- Telepítesz egy Virtualbox-ot és abba rakod az Ubuntut. Egyetemi tanuláshoz elég lehet.

- Feltelepíted a Windows mellé az Ubuntut. Prímán megfér egymás mellett a két rendszer és indításkor tudsz választani. Így a gyorsasággal tuti nem lesz baj.

- Feltelepíted a Windows HELYETT az Ubuntut, és elfelejtheted a vírusokat, a Windows hülyeségeit, a driver keresgélést, a programok telepítése pedig 2 kattintás. Otthoni használatra már tökéletes az Ubuntu.

2017. márc. 15. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is azt javaslom, hogy telepítsd fel a Windows mellé. A Virtualboxos megoldás is rengeteg erőforrást igényel. Pár GB felesleges hely meg tuti, hogy van a HDD-den.
2017. márc. 15. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!