Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan lehet és milyen szoftve...

Hogyan lehet és milyen szoftverekkel a LibreOffice rendszerben olyan környezetet létrehozni, mint a Windows Office-ban a tartalomvédelmi szolgáltatás?

Figyelt kérdés

Van több külön LibreOffice Calc file-om, melyek egymással kontaktálnak. Ezek egy Win 10 op-rendszeres gépen futnak. Otthonról a távoli asztali kapcsolaton keresztül tudom kezelni ezt a gépet, DE a későbbiekben a file-okat több felhasználó fogja használni, különböző jogosultságokkal (szerkesztés vagy csak megtekintés stb.).


Első lépésben szeretném azt megoldani, hogy a laptopomról a bejelentkezést különböző user-ek jogcímén is meg tudjam valósítani, nem egyszerre, hanem különböző időben. Így tesztelni tudnám a jogosultságokat. Az egyszerű jelszavas védelem nem tűnik számomra jó megoldásnak.

Olvastam az ún. Windows Office tartalomvédelmi szolgáltatásról, aholis az egyes user-ek pl. a Microsoft jelszavukkal léphetnének be. Ez a módszer sokkal könnyebben lenne kezelhető, mert egy-egy file-on belül definiálni lehetne külön-külön az egyes felhasználókat, vagy akár azok csoportjait is. Ezt szeretném megvalósítani a Libre környezetben, de elakadtam az üzembehelyezésével.



#tartalomvédelmi-szolgáltatás
2017. márc. 20. 18:54
 1/1 anonim ***** válasza:

Ezt még MS-Office-ban sem nagyon lehet megcsinálni egy Win10-es PC-n. Ha jól értelmezem, az Office maga ilyen funkcióval nem is rendelkezik, hanem az IRM szolgáltatáson keresztül egy Active Directory tartományban lehet használni, vagy vállalati Office365-ös környezetben.


Ilyet a LibreOffice nem is tud (nem tud ezzel a szolgáltatással együttműködni). Amit tud, az a TSCP, de nem nagyon ástam bele magam, hogy ez pontosan hogyan is működik, és egyáltalán jó-e neked, és mi van akkor, ha a dokumentum kikerül ebből a védett környezetből (letölti a saját gépére).


Valóban elgondolkodtató... :-)

2017. márc. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!