Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Tudnátok olyan programot,...

Tudnátok olyan programot, online alkalmazást ajánlani, ami egy képből kirakót készít, sok darabosat találtam, de nekem kb 6 db-ra lenne jó vágni a képet, puzzle mintával?

Figyelt kérdés

2017. márc. 21. 12:34
 1/10 CspCsj ***** válasza:

Pl. GIMP:

Filters > Render > Pattern > Jigsaw

[link]

2017. márc. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi, ez szuper, és utána egyenként hogy tudom elmenteni a puzzledarabokat? Találtam egy videót, de ehhez analfabéta vagyok, még a rétegek ablakot sem tudtam előhozni. :(
2017. márc. 21. 17:02
 3/10 A kérdező kommentje:
Lényegében nem tudtam kijelölni, mert a mintát jelölte ki a kirakó elem helyett a varázspálcával.
2017. márc. 21. 17:05
 4/10 CspCsj ***** válasza:

Miért akarod külön elmenteni a darabokat?


Ha papírra nyomtatva szeretnéd használni, akkor szerintem célszerűbb egyben kinyomtatni.

Vagy saját játékprogramot írnál és ahhoz kell így?


Esetleg így próbáld:

0. megnyitod/behúzod a kiválasztott képet

1. új réteget hozol létre (Ctrl+Shift+N) és azon csinálsz kirakós mintát

2. utána a Lasszó kijelölőeszközzel az adott rétegen könnyen kijelölöd az egyik kirakósdarabot

3. eltünteted az új kirakós rétegét ("szem" ikonnal ki-bekapcsolhatod)

4. a látható kijelölést másolod (Ctrl+Shift+C)

5. új képet csinálsz (Ctrl+N)

6. beilleszted a másolt darabot (Ctrl+V)

7. elmented a képet

8. megismétled a 2. lépéstől minden darabbal.

2017. márc. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm, próbálom!

Azért szeretném külön-külön, mert interneten szeretném küldeni a darabokat. :)

2017. márc. 22. 15:17
 6/10 A kérdező kommentje:

Szuper lett, köszi szépen!

Már csak azt lenne jó megoldani (így is szuper), hogy olyan kockás legyen a háttér, tehát, hogy körülvágva a puzzle darab - nem tudom máshogy leírni, de biztosan tudod, miről van szó. Tehát egy képre rá tudom rakni csak a kirakó darabot.

2017. márc. 22. 15:37
 7/10 A kérdező kommentje:

Megoldottam azt is, igaz máshogy, gimp-ben tettem rá a háttérre a kirakó darabot!

Nagyon szuper, nagyon köszönöm!

Bár attól függetlenül a "kockás hátteres" mentés érdekelne. :)

2017. márc. 22. 15:41
 8/10 CspCsj ***** válasza:

Most észrevettem, hogy a 2. lépésben rosszul írtam:

Lasszó helyett Varázspálca eszközzel érdemes kijelölni.


Kockás háttéren átlátszóságot értesz, hogy könnyen össze lehessen rakni a darabokat?

Amikor új képet hozol létre, akkor a Speciális lehetőségek > Kitöltés ezzel > Átlátszóságot válaszd.


Exportálásnál (Ctrl+Shift+E) pedig pl. a PNG képformátum támogat átlátszóságot.

2017. márc. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Néztem korábban erről videót, így megtaláltam a kijelölő eszközt, köszi!

2017. márc. 23. 19:36
 10/10 CspCsj ***** válasza:

Egy kirakósról eszembe jutott a kérdésed, ezért gyorsan rákerestem - hátha találok valamilyen automatizált módszert a darabolásra.


Ezt a leírást találtam: [link]


Kipróbáltam és nagyjából 1-1 perc kell egy 18x12=216 darabos kirakó képeinek kivágásához, meg a kirakós minta létrehozásához.

Elsőre persze kicsit tovább tart, illetve a szükséges programok letöltése, telepítése és bővítményeik beállítása is hozzáadódik.



Ha nem tudsz angolul, vagy elvesztél a leírás valamelyik lépésénél, akkor itt egy bővített változat:

(nem tudtam elaludni :D )


1. Szükséges programok és kiegészítőik

1/1.

GIMP és Inkscape letöltése és telepítése szerintem nem okoz gondot:

- [link]

- [link]

1/2.

Inkscape kiterjesztés, amivel a kirakós minta létrehozható: [link]

- a letöltött INX és PY fájlokat az Inkscape "extensions" almappájába másold,

- ennek a mappának a pontos helyét az Inkscape > Szerkesztés menü > Preferences > Rendszer > Inkscape extensions mezőben láthatod

- ha jó helyre másoltad, akkor az Inkscape programot indítva a Kiterjesztések menüpont > Megjelenítés > "Lasercut Jigsaw" elemnek látszani kell

1/3.

GIMP bővítmény, ami a darabolást a minta alapján elvégzi: [link]

- a letöltött PY fájlt a GIMP "plug-ins" almappájába másold

- ennek a mappának a helyét a GIMP > Szerkesztés menü > Beállítások > Mappák > Bővítmények > mappák mezőben láthatod

- ha jó helyre másoltad, akkor a GIMP indítása után a Szűrők menüpont > Paths > "Cut to pieces" elemnek látszani kell


2. Kirakós minta elkészítése Inkscape programmal

2/1.

Kiterjesztések menüpont > Megjelenítés > Lasercut Jigsaw menüpont kiválasztására megjelenő ablakban:

- szélesség és magasság (mindegyik legfeljebb 1000 lehet) = legyen a darabolni kívánt képnek megfelelő arányú (pl. egy 1600x1200 felbontású kép esetén 1000x750)

- Corner radius = 0

- Border width = 1

- Border radius = 0

- "How many pieces..." mezők (mindegyik legfeljebb 200 lehet) = hányszor-hány darabos legyen a kirakó (pl. 3x2 darabos, de a kis képen mutatja is)

- Alkalmaz gombra létrehozza az alap mintát (még szét kell darabolni), utána bezárható ez a kis ablak

2/2.

- egérrel jelöld ki a létrehozott alakzatot

- Objektum menü > Csoport szétbontása pontot legalább kétszer válaszd

- "Shift+EgérKlikk" az alakzat keretén (hogy csak az alakzat többi része legyen kijelölve, de a keret NE!)

- Útvonal menü > Összevonás pont

- csak az alakzat keretének kijelölése (egérrel ráklikkelni)

- Objektum menü > Alulra helyezés (a keret így az összevont belső részek "mögé" kerül, ez FONTOS(!) lépés, egyébként hibás lesz a következő lépésnél létrehozott minta)

- egérrel kijelölni az egész alakzatot, kerettel együtt

- Útvonal menü > Felosztás pont (kirakós darabszámtól és a számítógép sebességétől függően itt úgy tűnhet majd, mintha lefagyott volna a program, de csak ki kell várni)

- egérrel kijelölni a teljes alakzatot

- a menüsor alatt a Szélesség (Sz) és Magasság (M) mezőkben növelni a kijelölt alakzat szélességét és magasságát (a szétvágni kívánt kép 125%-ára kellett nálam megnövelni - pl. 1600x1200 felbontású képnél a 2000x1500-es méret lett pont jó)

- végül az egérrel a látható lap-keret felső sarkához igazítani a teljes kijelölt alakzatok (ne legyen elcsúszás a daraboláskor)

- Fájl menü > Mentés másként pontjával SVG formátumba menteni


3. Kép darabolása GIMP programmal

3/1.

- a darabolni kívánt képet nyisd meg, vagy húzd a GIMP ablakba

- Ablakok menü > Dokkolható párbeszédablakok > Útvonalak pontra megjelenő üres listában jobbegérgomb > Útvonal importálása > keresd meg a mentett SVG fájlt > Megnyitás (nagy kirakós darabszámnál itt is olyan, mintha lefagyott volna a számítógép, de csak várni kell)

3/2.

Szűrők menüpont > Paths > "Cut to pieces" pontra megjelenő ablakban:

- Save images here = hova mentse a darabokat (a legördülő listában "Egyéb" pontnál választható mappa)

- OK gombra indul is a darabolás.


Sok sikert!

2017. márc. 25. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!