Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Vajon működne a gépemen a...

Vajon működne a gépemen a Windows 10?

Figyelt kérdés

[link]


olvastam itt hogy ezekre van szükség a működéshez, nekem 3 GB RAM van, 2,4 GHz-s a processzor, 32 GB tárhelyem van (16-ot akkor el is venne tőlem a rendszer ezek szerint?), viszont a GPU-ról nem találtam semmit, ezt hol tudom meg?


és akkor ha minden stimmel, elfut majd a gépen a Windows 10? valamint a C meghajtót törli? a többit ugye békén hagyja?


bocsi az esetleg egyértelmű kérdésekért, és köszönöm előre a válaszokat :)



2017. márc. 28. 07:43
 1/8 anonim ***** válasza:
21%
Működne, de minek? A 7 az utolsó használható windóz.
2017. márc. 28. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Persze, működne. Az már másik kérdés, hogy pl. youtube videók alatt akadozni fog, vagy ha valami erőigényesebb programot futtatsz, akkor fagyogatás lesz tapasztalható.


GPU rendszerigénye kb. megegyezik a Win7-el. Az átlátszó tálca meg ilyenek fogják kicsit vissza a teljesítményt.


A C meghajtót abban az esetben formázza, ha arra a partícióra teszed fel, de a többit békén hagyja.

2017. márc. 28. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

#1 Windows 7-em van, és nagyon akadozik már, azt olvastam hogy a 10-el még lehet gyorsabb is lenne, ebből a lassúságból már nagyon elegem van


#2 köszönöm, majd kiderül mi lesz, hátha nem lesz azért vészes


válaszok és egyéb infók jöhetnek még :)

2017. márc. 28. 08:10
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha már a Win7 is akadozik neked, akkor felesleges 10-re váltani. Érdemben javulást nem fogsz tapasztalni, pláne akkor nem, ha 8-10 éves konfigról van szó.
2017. márc. 28. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha a 7 akadozik, akkor valószínűleg a GPU lessz nagyon gyenge.

Egy régi alaplapra integrált grafikus kártya lehet...

Win 10 ezen a téren pedig igényesebb a 7 -hez képest, mai hardvereknél nem tűnik fel,

de régebbieknél 7~8 évesnél előfodul, pl. AMD HD 3-4 ezeres szériával elmegy, de csak alap grafikán, hardveres gyorsítást már nem igen megy.

AMD HD 5-6 ezeresnél picivel jobb a helyzet, ott csak játékoknál érezhető, hogy kevesebbet tudnak teljesíteni mint korábbi rendszeren (Win7).

A Win10 -nél amit annyira magasztalnak gyorsaság tekintetében, az csak az úgynevezett FastBoot -nek köszönhető.

Ehhez megint csak olyan gép kell ami ezt tudja, enélkül a régi gépeken lassabban indul mint elődjei.

2017. márc. 28. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha Pentium 4S478 a processzor,akkor nem biztos hogy menne,mert az utasításkészlete(SEE2)őt nem támogatja.Amúgy az eszközkezelőben a videokártya menüpont alatt tudod megnézni a típusát.Amúgy mondd meg,mert nem biztos hogy van drivere win10hez,s úgy használhatatlan lesz.Illetve az alaplapodat is elárulhatod,mert az se art ha arra is vannak driverek,ellenkező esetekben nem lehet hang müködhetnek megfelelöen az usb portok, stb.Amúgy az elsővel nem értek egyet jobb a w7 nél.Amúgy a Media Creation tollal tudod letölteni a Media Creation tollal,aktiválni a microsoft toolkittel tudod.A gépedre a 32biteset próbált ki mindenképpen,ne a 64biteset.Ha letötted,akkor a rufussal tedd át pendrivera,vagy írd ki dvdre.Ha bebootoltál,elindul a telepítő,és az egyénivel ugyan úgy telepíted,mint a 7et.A Ct formazni kell,azon fontos cuccod ne legyen.
2017. máj. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
És a progijaidat is újra kell tenni,amit mondtam az egy tiszta telepítés.
2017. máj. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Igen, jó lenne tudni a procit.

GPU: Vezerlopult-> megjelenítés-> adapterbeállítások módosítása és ott kiírja valahol.

A lényeg, hogy ahol a képernyő felbontását át lehet állítani, ott kell olyat keresni, hogy adapterbeállítások módosítása.


Amúgy a mostani rendszer azért is akadhat, mert lehet, hogy 64 bites van rajta és akkor kevés a 3Gb ram. Lehetőleg 32 bizest tegyél fel!

2017. máj. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!