Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows 7: Hálózati infrastruk...

Windows 7: Hálózati infrastruktúránál idegen router-eket is látok, ez azt jelenti hogy azok is hozzáférnek a hálózatomhoz?

Figyelt kérdés

Windows 7: a "hálózat" alatt (ahol a megosztásokat is látom, meg a csatlakoztatott számítógépeket, médiaeszközöket, a "Hálózati infrastruktúra" alatt idegen router-ek neveit látom.

Miért vannak ezek ott? Tudom, hogy környékbeli Wi-fi router-ek ezek...



2017. ápr. 5. 14:44
 1/3 coopper ***** válasza:

Szia.


Nagy valószinűség szerint a szolgáltatód ugyanazt az IP osztotta ki az egész utcában, tehát NAT-ol : [link]


Ha egy publikus IP cime van több felhasználónak, akkor természetesen látják egymás megosztásait, illetve a hálózaton lévő eszközeit is (mint ha egy belső hálózaton lennétek).


Üdv.

2017. ápr. 5. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nekem dinamikus IPcímem van minden esetben, soha nem statikus, a router felületén látom is, hogy dinamikusat kap, nem "belsőhálósat"
2017. ápr. 5. 18:01
 3/3 coopper ***** válasza:

A dinamikusság és a NAT-olás nem függ össze, lehet dinamikus IP-d attól függetlenül a szolgáltatód még NAT-olhat is.


De egyszerübb ha rákérdezel a szolgáltatódnál a NAT-olásra.


Nekem is volt NAT-olt IP-m, de attól függetlenűl még dinamnikus is volt, igaz, hogy csak kb 3-5 db IP cim váltakozott - modhatni ciklikusan.


Üdv.

2017. ápr. 5. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!