Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért nem enged be egy mappába...

Miért nem enged be egy mappába a Windows?

Figyelt kérdés

Készítettem egy jelszavas mappát a jegyzettöbös .bat fájl segítségével. Az a gondom,hogy valamit elrontottam és a .bat fájlt nem lehet megnyitni,se a mappát ami abból származik (valahogy sikerült a mappát kihozni a .bat által előhozott Private mappából de még mindig nem nyitja meg). Azt írja,hogy rendszergazda módban kell lennem ahhoz hogy belépjek,de rendszergazda vagyok és még mindig nem enged be. Mit tegyek,hogy meg tudjam nyitni? A képek itt vannak a hibaüzenetekről:

[link]

[link]


Ezt a parancssort írtam be a jegyzettömbbe a jelszavas mappa léptrehozásához:


@ECHO OFF

title Folder Private

if EXIST "Control Panel.{21EC2020-3AEA-1069-A2DD-08002B30309D}" goto UNLOCK

if NOT EXIST Private goto MDLOCKER

:CONFIRM

echo Biztosan le szeretn‚d zarni a mapp t?(I/N)

set/p "cho=>"

if %cho%==I goto LOCK

if %cho%==i goto LOCK

if %cho%==n goto END

if %cho%==N goto END

echo Invalid choice.

goto CONFIRM

:LOCK

ren Private "Control Panel.{21EC2020-3AEA-1069-A2DD-08002B30309D}"

attrib +h +s "Control Panel.{21EC2020-3AEA-1069-A2DD-08002B30309D}"

echo Folder locked

goto End

:UNLOCK

echo Add meg a szšks‚ges jelsz˘t:

set/p "pass=>"

if NOT %pass%== jelsz goto FAIL

attrib -h -s "Control Panel.{21EC2020-3AEA-1069-A2DD-08002B30309D}"

ren "Control Panel.{21EC2020-3AEA-1069-A2DD-08002B30309D}" Private

echo Folder Unlocked successfully

goto End

:FAIL

echo Invalid password

goto end

:MDLOCKER

md Private

echo Private created successfully

goto End

:End



2017. ápr. 14. 12:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Amit megszeretnél nyitni➡Jobb klikk➡Tulajdonságok➡Biztonság➡Szerkesztés gomb➡A felhasználóneved➡Teljes hozzáférés (pipáld be)➡Alkalmaz➡Ok
2017. ápr. 17. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Rákattintottam a mappára,tulajdonságok,biztonság aztán ezt dobta ki: [link]

Aztán ha rákattintok a folytatásra (rendszergazda módban vagyok) akkor ezt dobja ki: [link]

Aztán ha valamelyikre (Gigabyte vagy Rendszergazdák) rámegyek és alkalmazra kattintok ezt hozza ki: [link]


Mit kell tenni?

2017. ápr. 18. 00:17
 3/6 Shaddark ***** válasza:
A "rendszergazda mód" azt jelenti hogy az Explorert úgy indítottad hogy "futtatás rendszergazdaként" ?
2017. jún. 13. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Egyetlen felhasználói fiók van a gépemen,az a Gigabyte,ami rendszergazdai jogusultságokkal rendelkezik,pl. hozhat létre új felhasználói fiókokat,módosíthatja a dátumot és az időt,korlátlan hatalma van a gép felett (mert egyébként sincs más felhasználói fiók a gépen,csak a vendégfiók,ami le van tiltva),kivéve ezt a két fájlt,amit nem tudok megnyitni,és erről szól az egész kérdés.
2017. jún. 13. 19:51
 5/6 Shaddark ***** válasza:

Ööööö...

Az hogy rendszergazdával jelentkezel be nem jelenti azt hogy rendszergazdai hozzáférést is kapsz egy taskban.

Ehhez a futtatásnál jobb klikk és "futtatás rendszergazdaként" opciót kell választanod - egyébként hiába vagy rg. a gépen nem fogsz olyan beállítási lehetőséget kapni amire szükséged van.

2017. jún. 14. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Mivel ez előző képmegosztó megszűnt ezért feltettem imgurra a képeket.

[link]

[link]


[link]

[link]

[link]


Valamint itt vannak a képek arról hogy milyen lehetőségek van ha jobbklikkel rányomok a mappára és a .bat fájlra.

[link]

[link]

Ha a .bat fájlnál a "Futtatás rendszergazdaként" gombra kattintok akkor engedélyt kér a Windows hogy módosításokat végezhessen el a számítógépen, utána leggyakrabban nem történik semmi, viszont néha egy szempillantásnyi időre megjelenik a parancssor és eltűnik.

2018. ápr. 21. 16:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!