Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Access-ben hogy tudok olyat...

Access-ben hogy tudok olyat csinálni pl lekérdezésnél vagy bárminél, hogy adott egy dátum, és a dátum előtt 1 hónappal jelezzen az access nekem?

Figyelt kérdés
Csináltam egy access adatbázist ahol géplistákat tartok nyilván. Gépeket időközönként felül kell vizsgálni és ezeknek van lejárati dátumja. Azt szeretném, hogy a lejárati dátum előtt 1 hónappal ha megnyitom az access-t akkor valahogy jelezze nekem hogy azt az adott gépet nekem újra felül kell vizsgálnom. pl más színnel jelezze az adott rekordot vagy valami jelzést.

2017. ápr. 21. 14:05
 1/1 anonim ***** válasza:

Lekérdezésben hozz létre egy oszlopot

Lejar: felulvizsgalat - Date()

Ez kiszámolja, a mai nap és a felüvizsgálat dátuma közötti napok számát. Ha ez a szám kisebb mint 30 akkor 1 hónapon belül lejár, ha kisebb mint 0 akkor már lejárt.

A lekérdezés szűrőfeltételébe írd be < 30 és a lekérdezés csak a szükséges sorokat fogja tartalmazni.


Sajnos az access-ben nem tudsz különböző színű sorokat csinálni. Ha egy form-on akarod feltűnően megjelölni a lejáró tételeket, használj if függvényt.

=iif(lejárat-Date()< 30;"!!";"")

A lejáró soroknál megjelenik egy akár piros felkiáltójel a többinél az oszlop üres marad.

2017. máj. 2. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!