Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hangfelvevő és képrögzítő...

Hangfelvevő és képrögzítő programot keresek, amivel akár vágni is tudok és alapelv hogy ingyenes, ismertek ilyet?

Figyelt kérdés
Igazából egy házifeladat miatt kellene, az volt a téma hogy "videoblog" és én a laptommal szeretném elkészíteni. Kamera és mikrofon van, ám kellene egy program ahoz hogy ki is használjam őket egy video keretében. Plusz jó lenne ha esetleg ezt- azt össze is vágni. A könnyű kezelhetőség sem utolsó szempont.

2017. ápr. 30. 09:30
 1/4 DjImipapa ***** válasza:
Nehéz kérdés, ingyenes dolgok normális használatra nem igazán jók....camtasia stúdio, vagy ingyenesbe OBS.... de hogy aztán mit hogyan lehet velük megvalósítani..............
2017. ápr. 30. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Képernyőd felvételéhez OBS, be tudod állítani, hogy hangot is rögzítsen.


Ha később szeretnéd kommentálni a felvételt, nem rögzítés közben, akkor Audacity, ez is ingyenes.


A vágáshoz HitFilm 4 Express, itt regisztrálni kell az email címedet letöltés előtt, aztán megosztani Google+-on, vagy Facebookon, hogy használod, aztán letöltheted pénz nélkül.

2017. ápr. 30. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Öhmm... hogyan is fogalmazzam, köszönöm a javaslatokat de egy (?) olyan program ami képes felvenni a kamerám segítségével az arcom, könyveim (ezt terveztem) és a hangomat a mikrofonommal? Értem hogy azért van elvárás, de erre én eggyet kerestem és valjuk be kicsit kopmlex lenne 3- 4 programot emiatt sorra instalálni (azt megérem hogy a minimum a kettő mert hogy még vágni is...)
2017. ápr. 30. 11:12
 4/4 anonim ***** válasza:

"ingyenes dolgok normális használatra nem igazán jók"

A kérdező házi feladatot említett, nem egy országos televízióban dolgozik, vagy mozikban bemutatott játékfilmet forgat (akkor gyanítom nem itt érdeklődne).


Az ingyenes szoftverek átlag otthoni használatra bőven elegendő funkcionalitással bírnak.


A kérdésre válaszolva:

1. Szükséged van egy olyan programra, amivel videót rögzíthetsz.

Pár lehetőség az említett Camtasia és az OBS mellett:

* [link]

* [link]

* [link]

* Az ingyenes VLC Media Player ( [link] ) is képes rá: [link]

* De egy parancssoros FFMpeg-el ( [link] ) is megoldható: [link]


2. Szükséged van egy olyan programra, amivel vághatsz - ebből is sok ingyenes van:

* Avidemux: [link] - ez egyszerűbb vágási munkálatokhoz (ha nem akarsz effektezni, akkor elegendő lehet)

* Shotcut: [link]

* Openshot: [link]

* Lightworks: [link]

* PiTiVi: [link]

* Blender: [link] (ez mondjuk elsődlegesen 3D modellező alkalmazás, de van benne videószerkesztő)


Hogy neked melyik program tetszik kedves kérdező, majd eldöntöd - kinek a pap, kinek a papné.

2017. ápr. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!