Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Outlast 2 története? Végkifejl...

Dochnal Dávid kérdése:

Outlast 2 története? Végkifejlete?

Figyelt kérdés

Valaki ki tudná fejteni, hogy az Outlast 2. részében mégis mi folyik? :D

Most játszottam végig és így visszatekintve nem nagyon tudom, hogy ez az egész mire volt jó és hogy mi is lett a végére az egészből.



2017. ápr. 30. 20:52
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A lehető legrövidebbre fogva annyiról van szó, hogy a rádióállomás, amit a játék közepén láthatsz a távolban, ugyanúgy a Murkoff egy kísérlete volt, mint a Mount Massive. Olyan elektromágneses jeleket bocsátottak ki, amik az őrületbe kergették a helyi lakosokat. Hallucinációik, kényszerképzeteik lettek, a vallásuk pedig eltorzult azzá, amit a játék alatt láthattunk.

Ugyanígy Blake-re is hatnak a jelek és lassan elkezd szellemileg leépülni. A kisugárzás miatt térnek vissza mindig egy-egy látomás formájában Blake iskolás évei, amik egy barátnője, Jessica halálának előzményeit fedik fel. Jessicát zaklatta az egyik tanára, aki Blake látomásaiban sokkarú démon képét ölti, és ez a bántalmazás a lány öngyilkosságához vezet (vagy éppen ahhoz, hogy a tanár öli meg, öngyilkosságnak beállítva az esetet). Blake még ennyi év után is magát hibáztatja, hogy nem maradt ott Jessicával, amikor a lány megkérte őt, hogy ne hagyja egyedül.

Hogy miért pont a gyerekkori emlékei gyötrik a főhőst, arra nekem az a legjobb tippem, hogy Lynn fogságba esése előhozta a régi bűntudatát, amit a rádiójelek víziókká torzítottak. A játék vége meg már egészen más kérdés. Nem tudjuk, hogy Lynn terhessége valós volt-e, hiszen egy éjszaka alatt olyan pocakot növesztett, hogy csak na. Halála előtt, mikor Blake karjába veszi a megszületett gyereket, Lynn annyit mond: "There is nothing there." Ez talán arra lehet utalás, hogy a gyerek egyáltalán nem létezik, és a főhős konkrétan a semmit dédelgeti. Mikor a végén kijutunk a szabadba, egy villanás bekebelez minket, amit sokan atomrobbanásnak tituláltak. Logikus lenne, hogy a Murkoff el akarja tüntetni a nyomokat. Az utána következő látomás már csak a belső konfliktus feloldása, amit kedved szerint értelmezhetsz. Lehet, hogy Blake megadja magát a bűntudatnak és végleg megőrül, de az is lehet, hogy győzedelmeskedik és új erőt lel magában, hogy folytassa a küzdelmet.


Egyébként furcsa, hogy ennyi játékosnak volt problémája a történet összefűzésével, szerintem egész jól megoldották az utalgatást :D

2017. máj. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat! Teljes mértékben meg vagyok elégedve vele. Nem gondoltam volna, hogy ilyen gyorsan választ kapok. :D
2017. máj. 1. 20:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!