Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ha újratelepítem a windows...

Ha újratelepítem a windows 10-et akkor ugye nem kell megvennem?

Figyelt kérdés
Hanem csak simmán bejelentkezek a microsoftos accountommal?

2017. máj. 20. 20:15
 1/5 anonim ***** válasza:
55%
Ezt nem értem. Ha laptopot vettél akkor kaptál kulcsot a windowshoz(ha windowsal vetted), ha géped van és eredeti akkor szintén kaptál kulcsot hozzá. Ha nem eredeti akkor pedig aktiváló programmal tudod aktiválni, a micresoft fioknak semmi köze ehez
2017. máj. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
80%

A Microsoft fióknak igen is van köze ehhez.

Újratelepíted, belépsz a Microsoft fiókodba és aktiválva lesz igen. :D

De előfordulhat bug, mint ami nekem is szokott lenni, hogy ezek után sem aktiválja magát.

Ekkor a Gépház-> Frissítés és biztonság-> Aktiválás fülön tudod aktiválni, ha rámész hogy hibaelhárítás vagy valami hasonló...

2017. máj. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"A Microsoft fióknak igen is van köze ehhez."


Nem, nincs köze. Ha egy gépen volt már korábban aktivált Windows 10, akkor a Microsoft generál egy egyedi hardverazonosítót, amit aztán elmentenek, és később ha újratelepítésre kerül sor, akkor az aktiválást végző szerver a korában elmentett azonosító alapján felismeri a gépet, és egy digitális licencel aktiválja a Windowst. Ehhez viszont nem szükséges Microsoft fiók, kivéve akkor, ha a Windows Store-ban, bankkártyával vásároltad meg a licencet, de ekkor is csak az első alkalommal.

2017. máj. 20. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2017. máj. 21. 09:51
 5/5 lali51 ***** válasza:

A Windows 10 aktiválása a hardverkonfiguráció változását követően

Ha jelentős mértékben módosította az eszköz hardvereit (például kicserélte az alaplapot), előfordulhat, hogy nem fogja tudni aktiválni a Windows 10-et. Ha Windows 10-et futtat (1607-es vagy újabb verzió), és hozzáadta, majd a digitális licenchez csatolta a Microsoft-fiókját az eszközön, használhatja az Aktiválási hibaelhárítót a Windows újraaktiválásához. További információt Az Aktiválási hibaelhárító használata című témakörben talál.

2017. máj. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!