Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Valami jó, kreatív játékot...

Valami jó, kreatív játékot tudtok ajánlani?

Figyelt kérdés
Nem olyan játék kell, ami TOTÁL lineáris, ahol minden az arcodba van tolva, mint a Call of Duty sorozat, vagy ami annyira bot egyszerű, mint például a Ryse Son of Rome, hogy a harc gyakorlatilag minimális kattintgatásból, meg erőltetett, 3 éves gyereknek is sikerülő taktikázásból áll. Olyan játékot keresek, ahol van lehetőséged a saját képedre formálni a játékot. Nem tudom, ki ismeri a Mount and Blade sorozatot, na az szerintem a tökéletes játék. A karaktered kinézetét, élettörténetét, és jövőbeni motivációját te alkotod, te döntöd el, milyen sereget toborozol, hogy melyik birodalomhoz csatlakozol, ha akarod, a világ egyeduralkodója is lehetsz idővel, de ha akarod, akkor csak egy bandita maradsz, aki rabol, és falvakat dúl fel. A nagy történet, és az apró csaták is mind tökéletesen személyre szabhatóak, egy nagyon kreatív játék, és én ilyesmit keresek. Ahol csak bolyongsz a nagyvilágban, és nyitott előtted minden. Attól félek, nem nagyon van ilyen játék mint a Mount and Blade Warband, de még csak hasonló se. A Spore is tetszett régen, párszor végig is vittem, de az is a végén unalmassá vált, hogy mindig ugyan azokon a létrafokokon kell fellépkedned. Sims egész jó, kreatív, de már kinőttem belőle. Ajánlották nekem például a Shadow of Mordor című játékot, hogy az ilyen "mászkálsz, és azt csinálsz amit akarsz", hát engem baromira nem fogott meg. GTA 5-el jó volt elhülyülni, végig is vittem, de hosszú távon nem köt le a városban való vandálkodás. Amelyik játék még egészen tetszett, a Dying Light, mert ott szinte minden házba be lehetett menni, fegyvereket készíteni, cuccokat gyűjteni, kocsikat feltörni, és ez nekem újdonság volt. Amelyik játékok meg egyáltalán nem jöttek be, azok a legutóbbi Tomb Raiderek, de az őskorban játszódó Far Cry se tudott egy óránál tovább lekötni, hiába próbálkoztak...

2017. máj. 21. 20:30
 1/3 anonim ***** válasza:

A Dark Souls sorozat zseniális, ha tetszett a Mount and Blade harcrendszere, akkor ez is tetszeni fog. Egy kicsit lineáris és nyílt világ között van, de úgy alakítod a karaktered, ahogyan te szeretnéd. Minden harc nagyon emlékezetes, minden élmény maradandó, nem fogja a kezed, neked kell megoldani az eléd tárt kihívásokat. Mindenképp érdemes az elsővel kezdeni, aztán sorba haladni. Ha kipróbálod, akkor ne nézz semmilyen útmutatót az első végigjátszásodhoz, a felfedezés, a részletek kilogikázása mind az élmény része.


Jó open world játék például az Elder Scrolls sorozat. Morrowind, Oblivion, Skyrim mind nagyon élvezetesek, ha pedig nosztalgiázni szeretnél, akkor az első kettő is jó, bár már elavultnak számít sok ember számára.


Az Elder Scrolls-hoz hasonlít a Fallout sorozat, ami mondhatni ugyanaz, csak egy atomháború utáni alternatív jövőben játszódik. A Fallout 1, 2 felülnézetes, a 3, New Vegas, 4 pedig first person.


Ha teljes szabadságot szeretnél, kreativitást kiélni, akkor a Minecraft is tetszhet. Úgy is tekinthetsz rá, mint egy 3D lego játékra, amiben építhetsz szabadon bármit, vagy játszhatsz túlélő módban is.


GTA-hoz hasonló játék a Sleeping Dogs, engem személy szerint sokkal jobban be tudott szippantani, mint a GTA, a története egy jó filmbe is beleillene.


Ha jó történetről beszélünk, és szereted a third person shootereket, akkor ajánlom a Mass Effectet. Az első játék eleje sok ember számára unalmas, aztán hirtelen összeáll a kép, és nem bírod abbahagyni.


A Life is Strange-nek a történetre van kihegyezve, izgalmas játékmechanikai elemei nincsenek, viszont a sztori és a hangulat ellensúlyozza ezt.


Puzzle játékok közül a Portal, Portal 2, The Birdge amit érdemes kipróbálni.

2017. máj. 21. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem vágj bele a játékfejlesztésbe!! Elég kreatív időtöltés és a lehetőségeid szinte végtelenek!
2017. máj. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
A minecraft sztem elég kreatív és ott tényleg azt csinálsz szinte amit akarsz.
2017. jún. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!