Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows telepítés hiba, mi...

Windows telepítés hiba, mi lehet a megoldás?

Figyelt kérdés

Most vettem egy MSI B250 PC Mate alaplapot és vele egy Intel G4560-as procit, viszont a windowst sehogyan sem sikerül újratelepítenem.

Pendriveról szeretném felrakni, mivel nincs CD meghajtóm. Eddig mindig a Windows 7 USB toolt használtam, soha nem volt semmi baj vele, de most nem engedi felrakni a rendszert.


Az alábbi hibát írta legelőször:

"Illesztőprogram betöltése:

Egy CD/DVD-meghajtó szükséges eszközillesztője hiányzik. Ha az illesztőprogram hajlékonylemezen, CD-n vagy DVD-n, illetve USB flash meghajtón található, helyezze be a lemezt vagy csatlakoztassa az eszközt most.


Megjegyzés: ha a Windows telepítési adathordozó CD/DVD-meghajtóban van, ennek a lépésnek az idejére eltávolíthatja."


Ha átdugtam a pendriv-ot egy másik USB csatlakozóba akkor pedig utána ezt a hibát írta:

"Nem található eszközillesztő. Győződjön meg arról, hogy a telepítési adathordozó tartalmazza a megfelelő illesztőprogramot, majd kattintson az OK gombra."


A pendriveot teszteltem másik gépemen, amin tökéletesen működik engedi újrarakni a rendszert semmi haosnló hibát nem ír.


Ha most próbálom meg feltelepíteni a windowst az új gép viszont lefagy a nyelvválasztó menünél. Nincs egér, billentyűzetre sem reagál.


Mi lehet a hiba? USB 2.0-ás portra dugtam a pendrivot.



2017. jún. 12. 18:19
1 2
 1/11 P.O.C. ***** válasza:
A Windows 7 usb download tool, csak Legacy/MBR módba tud telepítőt csinálni. A BIOS -t is legacy módba kell állítani. Illetve a helyedbe én az IDE módot is engedélyezném (feltéve ha nem SSD -ről van szó).
2017. jún. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
És ezt hogy kell megcsinálni? Boot mode-nál csak két opció van: Legacy+UEFI és UEFI. Alapból az első beállításon van. SSD-re akarok telepíteni, de el se jutok odáig mivel a kérdésben leírt hiba lép fel.
2017. jún. 12. 18:33
 3/11 A kérdező kommentje:
És csak AHCI mode-ot enged beállítani.
2017. jún. 12. 18:34
 4/11 A kérdező kommentje:
Az SSD-n most is van egy windows, de azzal bejelentkezéskor lefagy a gép.
2017. jún. 12. 18:47
 5/11 P.O.C. ***** válasza:

Kézikönyv az alaplapodhoz: [link]


Idézek belőle:

"Installing Windows ® 7/ 8.1/ 10

1. Power on the computer.

2. Insert the Windows ® 7/ 8.1/ 10 disc into your optical drive.

Note: Due to chipset limitation, during the Windows 7 installation process, USB

optical drives or USB flash drives are not supported. You can use MSI Smart Tool

to install Windows ® 7.

3. Press the Restart button on the computer case.

4. For windows 8.1/ 10, skip this step. For Windows 7, access the BIOS menu

SETTING > Advanced > Windows OS Configuration > Windows 7 Installation and

set the item to enabled, save changes and restart.

Note: It is suggested to plug in your USB Keyboard/ USB Mouse to the leftmost

USB port when installing Windows ® 7.

5. Press F11 key during the computer POST (Power-On Self Test) to get into Boot

Menu.

6. Select your optical drive from the Boot Menu.

7. Press any key when screen shows Press any key to boot from CD or DVD...

message.

8. Follow the instructions on the screen to install Windows ® 7/ 8.1/ 10."


A 2. és a 4. a lényeg belőle!

2017. jún. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

MSI Smart Toolt próbáltam, ugyanúgy nem működik vele. Az meg milyen röhejes baromság már, hogy nem lehet USB portról telepíteni a windowst? Könyörgöm 2017 van ki a tököm használ még optikai lemezt, kb 10 éve hozzá sem nyúltam egyhez sem.

Egyébként sikerült elindítanom az SSD-n fenntlévő windowssal a gépet, de az USB portok továbbra is furcsán üzemelnek, hiába telepítettem a drivert hozzájuk. Valószínűleg alapból hibásak.

Ennyit az Intel platformról...

2017. jún. 12. 21:21
 7/11 P.O.C. ***** válasza:
Hát, szerintem meg már nem kéne erőltetni a Windows 7 -et ezen a platformon.
2017. jún. 12. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
És 10-est vajon fel lehet rakni pendrive-ról?
2017. jún. 12. 22:01
 9/11 P.O.C. ***** válasza:
Szerintem biztos. Ha nem, akkor a gyártó fején kell szétverni azt a deszkát.
2017. jún. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 P.O.C. ***** válasza:

Ebbe a videóba a Lengyel tesó úgy csinálja, hogy a telepítő DVD -ről futtatja az MSI Smart Tool -t. A mappaszerkezeten látszik, hogy a szoftver beleintegrálta az USB drivert a telepítőbe.

https://www.youtube.com/watch?v=3lxrvh42yQQ


Egy próbát megér.

2017. jún. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!