Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan tudom megoldani a...

Hogyan tudom megoldani a LaTeX-hel, hogy egy adott felsorolást ne kezdjen új sorba?

Figyelt kérdés
Feladatlapot szeretnék készíteni, és ahhoz az alternatívákat egymás mellé írnám,de ha számozom az alternatívákat sehogy sem találok arra lehetőség, hogy ne kerüljenek új sorba.

2017. jún. 28. 08:13
 1/1 anonim ***** válasza:

Már nagy eséllyel tárgytalan a kérdés, de ettől függetlenül megoldható. Nem tudom, hogy gyári enum környezetben lehetséges-e, én mindenesetre külön parancsot definiálnék rá.

\def\theelvalaszto{. }

\def\setelvalaszto#1{\global\def\theelvalaszto{#1}}

\def\lista#1\endlista{

\count99=1

\def\elem##1{\the\count99\elvalaszto\advance\thecount99 by 1##1 }

#1

}


\lista...\endlista blokkon belül lesz egy számláló, és egy \elem parancs, ami a számlálót növeli illetve az adott elemet kiírja a sorszámmal, Továbbá \setelvalaszto paranccsal lehet változtatni a sorszám és a szöveg közti elválasztást.


Amennyiben számozatlan felsorolás kell, egyszerüen rakj pontot vagy kötőjelet az elemek elé kézzel

Ez egy tisztán TeX-es megoldás. LaTeX környezetben \lista..\endlista blokk helyett lehetne egy lista környezetet definiálni, de nekem abban nincs tapasztalatom.

2021. aug. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!