Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen Windows 10 kiadást...

Milyen Windows 10 kiadást használjak?

Figyelt kérdés

Nos, újra szeretném telepíteni a gépet, csak Windows 10-el, de nem tudom, melyik kiadást válasszam. Elég jó gépem van, szóval az erőforrásokkal nincs baj, de egy hozzáértő ember azért megérvelhetné a különböző kiadások előnyeit, és miértjeit.


Windows 10 Pro

Windows 10 Pro N


Windows 10 Home

Windows 10 Home N


Igazából ezek a lehetőségek vannak. Eddig csak sima Windows Pro volt használatban, csak azért mert "Pro" és valószínűleg mindenki ezt használja, csak szomorú tény, hogy egy otthoni felhasználó a 20%-át sem használja ki. Na, ez eddig tök jó, csak nekem mániám, hogy amit nem használok, az ne legyen ott feleslegesen, már pedig ebben aztán van bőven minden, amit nem használok.


A kérdések a következők:


A Windows 10 Home is teljes körű támogatást, frissítéseket és mindent kap, amire szükség van? Továbbá teljesítményben egyáltalán nem marad alul a Pro-val szemben? Ahogy mondtam, jó gépem van, és teljes mértékben ki szeretném azt használni. Igazából a szívem mélyén tudom, hogy bőven elég a Home, mert játék, film, internet. Ehhez meg aztán végképp nem kell a Pro. De azért kérdézem meg, mert remélem minden ugyanolyan jól fut, ha nem jobban, mint a Pro verzión. Szóval a céges szolgáltatások megszüntetése a célom, de nem szeretném, hogy ez bármi teljesítmény romláshoz vezessen akár a játékokon belül. Tehát egy játék fusson minimum ugyanolyan jól, mint a Pro verzión. De logikai alapon azt gondolnám, hogy mivel a Home-ban kevesebb a "cucc" --> Nem eszik annyit --> Jobban fut, gyorsabb, és erősebb, mert nem húz magával sok felesleget. Most jól megérveltem magamnak, hogy a Home verzió milyen istenkirály, de azért még valaki beszéljen nekem a Pro verzió otthoni felhasználásának előnyeiről, úgyhogy MÉG KÖZEL SINCS eldöntve, hogy nekem Home verzióm lesz.


A következő az N kiadás. Úgy hallottam, hogy ezek az EU-ba és Svájcba szánt termékek, és nem tartalmaznak böngészőt és médialejátszót. Ez nagyon jó, mert egyik sem kell, sőt, én annyira tisztán tartom a gépet, hogy szó szerint üres. De megint jön a kérdés, hogy az N verzióval sem kell kompromisszumot kötni, és nincs korlátozás egy azzal megegyező sima verzió között?


Lehet, hogy hosszú lett, de teljesen érthető. Igen, most nincs nagyobb gondom ennél, úgyhogy előre is köszönöm a segítséget, bizom benne, hogy valakit legalább annyira érdekel a számítógépe tökéletes rendben tartása és felügyelete, mint engem, és segíteni fog.



2017. júl. 10. 10:49
 1/9 anonim ***** válasza:

Te csak hiszed, hogy nem kell a böngésző, meg a médialejátszó. Ezek nem csak a programok, amiket egyébként senki nem használ, hanem a rendszerbe mélyen beépülő komponensei is vannak. Más médialejátszók, online tartalmat megjelenítő programok, játékok sokszor nem képesek futni nélküle.


Ha kalóz vagy, akkor Education vagy Enterprise. Ezekben van a legkevesebb reklám, b***szogató komponens, és ezek adják a legtöbb opciót beállítások terén.


Ha legálisan vásárolsz, akkor attól függ, hogy akarod-e tartományba léptetni a gépet. Ha igen, akkor Pro, ha nem, akkor Home. Ezt leszámítva egyenértékűek, olyan dolgokban különböznek csak, amit halandó ember nem használ.

2017. júl. 10. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Igen hallottam olyanról, hogy a senki által nem használt Internet Explorernek is vannak mélyen beépülő dolgai, ami elengedhetetlen a számítógép futásához. Az elején azt írtad, hogy a játékok indulását is befolyásolhatja, de a végén azt, hogy elég a Home verzió.


De most akkor melyik legyen, mert ha számolnom kell olyanokkal, hogy valamelyik program futni fog, valamelyik nem, akkor felejtős a Home verzió, de ha minden fut rajta, mint a Pro-n akkor, lehetséges. Igazából a teljesítmény érdekelne még, hogy egy adott játék rosszabbul/jobban futna?


A másik még mindig az N. Ha sikerül választanom, hogy Pro vagy Home, akkor jöhet a alkategória. N vagy sima?

2017. júl. 10. 11:06
 3/9 anonim ***** válasza:
Az IE és a WMP léte vagy nem léte nem attól függ, hogy Home vagy Pro, hanem attól, hogy N-es, vagy sem. Bármelyiket választanád, kerüld az N-eset, ha tudod, ez a lényeg.
2017. júl. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.


Rendben, egyébként sem volt valami bíztató, hogy hiányoznak belőle olyan komponensek, amik amúgy a működéshez szükségesek, úgyhogy akkor az N verzió felejtős.


Akkor a Home és a Pro verzió között (ha a simáról, és nem az N verzióról beszélünk) semmi programfuttatási különbség nincs, szóval egy gamer PC-n akadályozna bármit is, hogy Home vagy Pro. Mert én úgy tudom, hogy a Pro csak a céges szolgáltatásokban különbözik, éppen ezért Pro, és nem akadályoz semmi futtatást és egyéb dolgot. Ja, és a kompatibilitás. A Pro és a Home alapból ugyanaz, szóval kompatibilitási problémáról szó sem lehet? Olyan lehetséges, hogy egy játék jobban megy ezen, mint azon? Mert ezt is nehezen hinném el, mint mondtam, elvileg azért Home, hogy otthonra, átlag felhasználók használják, a Pro pedig céges, de akkor remélem nem derül ki, hogy lassan az átlag felhasználó is rá van kényszerítve ilyen-olyan dolgokra.


Átnéztem a Microsoft oldalán, hogy mégis mik a különbségek, és amit csak a Pro verzió tartalmaz, semmit nem használok. Valamiről azt sem tudom, hogy mi.

2017. júl. 10. 11:30
 5/9 Tom Benko ***** válasza:
74%
Minek írtad be a kulcsba a Linuxot, te nagyon okos?! De ha már beírtad: ArchLinux, Debian, Mint, OpenSuSE vagy Fedora legyen.
2017. júl. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
44%
Windows 10 Home elég otthoni usernek. Nekem Pro lesz, mert ingyen jár suliban.
2017. júl. 11. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Elég vicces, hogy megkérdezed, minek írtam be, ráadásul milyen hangnemben. Most azt hiszed, nem tudom, hogy mi az a Linux, és köze van a Windowshoz, de elmondom miért írtam be.


Nem fogod elhinni, de azért írtam be...hogy...


És most végre felfedem a nagy titkot:


--> Hogy jobban megtalálják a kérdést <--


Úristen, most mi lesz, elvisznek a hatóságok rossz kulcsszó használat miatt?

2017. júl. 11. 15:59
 8/9 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló, én is Pro-t használok, és maradhatna ez. Most felmerül a kérdés, hogy akkor minek a Home, de nem tudok rá válaszolni. Csak úgy, a felesleges funkciók kiesése miatt.
2017. júl. 11. 16:02
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem sok Windows user van itt pechedre. Őszintén szólva én sem tudom pontosan hogy mi a különbség a win rendszerek között szerintem semmi, csupán marketing tehát ami olcsóbb az le van butítva és ha ne adj isten épp arra van szükséged amit a vállalat szerint egy átlagos felhasználó sohasem tenne akkor az ebben az esetben nagy szívás és ekkor újra mélyen a zsebedbe nyúlsz vagy átmész Linusba mint én is.
2017. júl. 16. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!