Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogy állítsam be a legjobb...

Hogy állítsam be a legjobb render beállítás Adobe Premier Pro-ban?

Figyelt kérdés

Hogy lenne a legjobb beállítás annak érdekében, hogy youtubra feltöltsem a legjobb minőséggel. Néztem youtube oldalán a javasolt beállításokkal, de szeretnék tisztábban látni.

Kamerás előadásról van szó, tehát hosszú felvétel, és a render idő is elég sok és nem szeretném, hogy felesleges beállítások legyenek.

Jelenleg:

H264

1920x1080

60fps

Renderat maximum depth - sokat javít a videón, vagy felesleges és csak növeli a render időt?

VBR, 2 pass - van különbség a vbr 1 pass között?

Target bitrate (mbps): 8 - többnek kellene legyen?

maximum bitrate (mbps): 16

Use maximum render quality

use previews



2017. júl. 14. 11:01
1 2
 1/11 Dongaben ***** válasza:
Csak egy gyakorlati tippet tudnék adni: Ha állandó minőségű az alap videó, akkor vágj ki egy 1 perces részt, és azzal kísérletezd ki a beállításokat.
2017. júl. 14. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, igen próbáltam azt is de én nem láttam túl nagy különbséget és ezért szerettem volna kérdezni, hogy most igazából mi, mit csinál és mennyit változtat :)
2017. júl. 14. 12:32
 3/11 Dongaben ***** válasza:
Őszintén? YouTube-ra semmit nem töltöttem fel, és nem is igen fogok. A legnagyobb "Videós" kihívás a 80-90'-es években készült VHS "Lagzis videók" digitalizálása jelentette számomra. Hát...nagyon komoly munka volt normális minőségben megcsinálni... Tömörítésnél mindig a "mozgalmas" jelenetek a kritikusak. Ha nem látsz különbséget az eredeti, és a tömörített közt, akkor más sem.
2017. júl. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2017. júl. 14. 13:07
 5/11 anonim ***** válasza:

Mivel YouTube-ról van szó, a Use maximum render quality-t el lehet hagyni.

A VBR elég egyszeresen. Nagyon sok időt takaríthatsz meg, mert ha 2-n van, akkor minden képkockán "kétszer megy át".

Ezek elhagyása egy tv.-n visszanézve lehet hogy szembetűnőek lennének, de a YouTube-on tutira nem lesz látható különbség.

2017. júl. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, erre lettem volna kíváncsi. Tehát akkor a youtube azt lekonvertálja, mintha vbr 1-en lett volna? a Maximum render quality mit javít?
2017. júl. 14. 13:19
 7/11 anonim ***** válasza:

A YouTube a legjobb minőségben lerenderelt videót is úgy szétcseszi, hogy rá sem lehet ismerni.

Átkonvertálja egy sajátos formátumra, amivel csökken a méret, de romlik a minőség is. Ez mondjuk érthető a részükről. :)

2017. júl. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Értem. Igen én is azért szerettem volna úgy beállítani, mert fölösleges, hogy addig renderelje, ha utána úgyis elcseszi. :) köszi
2017. júl. 14. 13:25
 9/11 anonim ***** válasza:
A beállitásaid most is jók. A YouTube, ahogy előttem írják, kegyetlenül lebutitja, bármilyen minőségben töltöd is fel. Én már régóta 4K videokat töltök fel, akik ezeket letöltik maguknak, szinte mindnyájan panaszkodnak, igy kérésükre felhőn keresztül küldöm át, eredeti paraméterekkel. (Egy 10GB-os 22 perces 4K (azaz UHD) videot közel felére, 5-6 GB közöttire. Magyarul egy rakás információt kivesz belőle)
2017. júl. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Olyannal is találkoztam, aki a 4K videóját konvertálja le Full HD -ra és azt tölti fel. Lényegesen jobb lesz az eredmény, mint sima Full HD esetén.

Az én Full HD videómat is agyonvágta a youtube. Végig zongoráztam a legnagyobb bitrátás tömörítésig a konvertálási beállításokat, és az összeset lerontotta a youtube.

2017. júl. 15. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!