Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogy tanulhatnám meg gyorsan...

Hogy tanulhatnám meg gyorsan az Excel használatát alapszinten?

Figyelt kérdés

2017. júl. 29. 14:50
 1/9 anonim válasza:

Megnyitod és elkezdesz mindent kipróbálni, hogy mi mit csinál+megnézed a súgót, ha VÉGÉPP nem megy vmi ;)

*én is így tanultam meg*

2017. júl. 29. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Kezdetnek ennyi elég lesz, a többi meg majd jön magától.

Gyorsan sajnos nem fog menni.


[link]

2017. júl. 29. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ez elég alapszint:

[link]

2017. júl. 30. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Egyedül, pár óra próbálgatással megtanulható alapszinten.

#4: Ez már az egyértelműen reklám kategóriába tartozik. Csak egy pár "visszajelzésbe" olvastam bele, elég érdekesek a számomra. Csodálom, hogy mernek ilyen tudással olyan helyen elhelyezkedni az emberek, ahol erre szükségük van. Szerintem, ha ahhoz hogy valaki elboldoguljon normálisan az Excelel az már régen rossz, hogy tanfolyamot kell végeznie. El sem merem képzelni, hogy mi lenne ha azt mondanák nekik, hogy térjenek át másik programra. Ez amúgy nem lenne a legtöbbször probléma, egy kis logika és kreativitás elég is lenne a teljesítéséhez, de akinek egy olyan fapados program önálló (!) felhasználói szintű elsajátítása sem megy mint amilyen az Excel is, kizártnak tartom hogy ezt meg tudná tenni. (Pedig erre gyakran van szükség, 10 év számítástechnikában eltöltött évem alatt eddig 6 vagy 7 hasonló funkciókat ellátó programmal dolgoztam mint az Excel, ugyanazon a munkahelyen. Ennek oka, hogy folyamatosan változnak az elvárások. Idén is volt ilyen eset. Az egyik kollégám, aki hasonló tanfolyamon szerezte a tudását ment is a lecsóba a szoftverváltás után, mivel nem tudott elég gyorsan alkalmazkodni a helyzethez.)

2017. júl. 31. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Közben látom törlődött is a #4-es válasz...
2017. júl. 31. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Szerintem, ha van érzéked hozzá / kis logikád, akkor nem nagyon kell rajta tanulni semmit.

Nagyjából amit tudnod kell, h vannak cellák, abba lehet írni, ha '='-vel kezded azt amit beleírsz, akkor az értelmeződik, ez lehet éppen egy műveleti sor vagy lehet valamilyen parancs vagy azok láncolata, aminek a működése oda lesz úgyis írva.

Tudsz benne formázni, mint wordben.

Ennyi az alap szint.

Találj ki valami feladatot és csináld meg.

De ha ez nem megy, old meg az előző évek éretségi feladatait, azokhoz még megoldás is van.

2017. aug. 3. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Szilárd47 válasza:

Soha sem értettem, hogy miért kell valakinek tanfolyam, a helyett, hogy saját maga próbálná meg egy nagyon jól áttekinthető, megfelelő súgókkal bőven ellátott használni.

Szánj rá egy kis időt, és sikerülni fog!

2017. aug. 6. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Na, fogsz egy bármilyen ezzel foglalkozó tankönyvet. Leülsz vele egy gép elé és az abban felsorolt gyakorlati példákat megpróbálod leutánozni. Amint sikerült, próbáld megfejteni a logikáját. Utána - ezeken alapulva - találj ki magadnak feladatokat és old meg. lényeg az, hogy ne csak másolj, hanem próbáld meg kitalálni, hogy mi miért van. Én így kezdtem a word-el, majd az excell-el, most már az access-t is jól tolom.


Üdv.: Attila

2017. aug. 7. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Régi kérdés, de nekem agyrém az összes ilyen program, külön nyelvük van, amit meg kell tanulni... most rámentem arra, hogy "következő oldalra ugrás" és mi történt? Baromira nem ugrott a következő oldalra, hanem csak a lap aljára... kell dolgozni ma már ezekkel, de bár ne léteznének... oké, bár logikusabbak lennének... :)
2022. okt. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!