Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Pontosan miben is különbözik...

Pontosan miben is különbözik a sima Windows és az N verzió?

Figyelt kérdés

Csak két variáció közül vagyok hajlandó választani, ezek pedig:


Windows 10 Home 64-bit

Windows 10 Home N 64-bit


Eddig a simát használtam, de nekem mániám, hogy amit nem használok, az ne is legyen ott, így az én gépeim mindig annyira tiszták, mint a patyolat. Képes vagyok a lehető legbutább Windows-t választani. Annyiról tudok, hogy az N verzió nem tartalmaz Windows Media Playert, és még egy pár dolgot. Na, az a helyzet, hogy én ezt a sima Windowsban is letiltottam, és még mindent, amit csak tudtam, és egyetlen akadályba ütköztem, amit nem sikerült megoldani. Egyetlen telefont és médiaeszközt sem ismert fel a gép, csak pendrive-okat és merevlemezeket.


Ebből kifolyólag két kérdesem van:


- PONTOSAN miben is különbözik a sima és az N verzió?

- A Windows Media Player letiltásának köze van a médiaeszközök hibáihoz?

- Ha köze van (ez az előző kérdéstől függ), akkor mégis minek az N verzió, ha használhatatlan?


Ez a 3 kérdés izgaz a legjobban, ezekre szeretnék választ kapni. Döntést én szeretnék hozni a választást illetően. Én a pontos funkciókat, különbségeket, a 3 kérdésre a választ szeretném tudni.



2017. aug. 5. 17:47
 1/10 A kérdező kommentje:
*HÁROM kérdésem van:
2017. aug. 5. 17:48
 2/10 A kérdező kommentje:
*izgat
2017. aug. 5. 17:48
 3/10 Ferge Márk válasza:
heló az első kérdésetre a válasz abban különbözik hogy az N verzióba nincs media player a simába meg van
2017. aug. 5. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 AntZ ***** válasza:
Az n-es verziót nem könnyű ám aktiválni, erre is készülj fel.
2017. aug. 6. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Kms auto nem aktiválja? Eddig az mindent aktivált egy gombnyomásra és nem is szemetelt
2017. aug. 6. 13:02
 6/10 AntZ ***** válasza:
Nem. Sikerült feltennem egy windows 7 ultimate n verziót, semmivel nem tudtam aktiválni. Ráküldtem remove wat-ot, kis idő múlva kiírta, hogy aktiválnom kell. A daz loader 2.22 kiírta, hogy ez a rendszer nem aktiválható. Próbálkoztam még microsoft toolkit-el, kms-el is, hiába.
2017. aug. 6. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nekem ugyanaz a KMS aktiválta egyből. Bár a 7-es amúgy is más aktiválás téren.
2017. aug. 6. 17:20
 8/10 AntZ ***** válasza:

Mindenhol azt írták, felejtsd el az n-es verziót. Aktiválni is nehéz, és látom neked sem futott simán. Én sem használom a media player-t -- meg a sok ms app-ot -- de ezeket le is lehet szedni, a ccleaner leszedi. :)

https://www.youtube.com/watch?v=kU0HdUGIDww&ab_channel=R.Edi..

2017. aug. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nem is fogom használni, csak próbaként tettem fel.


És kiderült, hogy a Windows Media Player az oka, hogy nem ismer fel telefont a gép, tehát törölni sem fogom a simából.

2017. aug. 6. 17:40
 10/10 AntZ ***** válasza:

A media player-t ne tiltsd le, ha nem használod. Szerintem attól jelentkeztek a hibáid. Ha annyira félted az ms-től az adataid használd a Spybot Anti-Beacon (Portable) verziót:

[link]

Ráadásul így kevesebb dolog fut a háttérben, amiről nem is tudsz.

2017. aug. 6. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!