Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Egy olyan problémám van hogy...

Blackice92 kérdése:

Egy olyan problémám van hogy az asztali gépemre semmilyen rendszert nem tudok telepiteni ami azt jelenti hogy ugyan feltelepiti a windowst de mind a win 7 8 10 nél az asztal előkészitésnél ujra indul és vége. Valakinek van ötlete?

Figyelt kérdés
2017. aug. 7. 12:49
 1/10 CspCsj ***** válasza:

Üres HDD/SSD-re telepíted, vagy formázod a korábbi rendszer-partíciót?


Telepítő honnét van?

Hivatalos Windows telepítő:

Win 10 - [link]

Win 8.1 - [link]

2017. aug. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen üres hdd és mind 2 hdd üres a windows a microsoft oldalárol van leszedve legalábbis a 10 a win 7 egy aktivált angol feltöltött win 7 es de laptopon működött
2017. aug. 8. 14:55
 3/10 A kérdező kommentje:
Jah bocsi igen az egyik hddn win 10 volt azt formáztam de a másik üres hdd volt alapból
2017. aug. 8. 14:56
 4/10 CspCsj ***** válasza:

BIOS beállítások gyári értékekre állítása. (BIOS > Defaults > Save)


Érintkezési probléma is okozhat ilyet, áramtalanítás után a memóriákat kivenném-visszatenném, csatlakozókat megmozgatnám nem-e csúsztak ki.


Telepítés idejére összesen csak egy SSD vagy HDD -t hagynék bent. (sikeres befejezés után csatlakoztatható a többi)

2017. aug. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igen ezeket már végig zongoráztam ami itt a baj hogy a winyo telepitő cd alatt rendszer nélkül át lett convertálva mbr formátumba cmdvel na ezt nem tudom másik gép hiján vissza csinálni
2017. aug. 8. 20:23
 6/10 CspCsj ***** válasza:

Ha nehezményezed az MBR-t, akkor gondolom GPT-t szeretnél.


Ehhez UEFI-s telepítővel letörlöd az összes partíciót és aztán új partíciók létrehozásakor automatikusan GPT-re vált.

2017. aug. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Hát ezzel se jött össze
2017. aug. 8. 22:30
 8/10 CspCsj ***** válasza:

Windows telepítőt indítva bármelyik lépésnél Shift+F10 kombinációra megjelenő parancssorba írd ezeket az utasításokat:

diskpart

list disk

select disk 0

clean

convert gpt

exit


Bezárhatod és folytathatod a telepítést. A partíciós lépésnél már látszania kell a kicsi GPT-s partícióknak.

Melléjük hozz létre új partíciókat tetszés szerint.


Ha így is hiba van, akkor talán nem UEFI-s a telepítő.

2017. aug. 8. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Na akkor kifejtem a storit. Win 10 volt a gèpen csak elindításnál frissitett mi meg kaptunk egy áramszünetet. Na a windows nem indult el. Na akkor win 7 el probáltam jkra húzni de nem engedte persze bővebb infót nem adott igy gondoltam át konvertálom a winyót mbrre mert alaptopnál ez bejött. Hát itt nem.ugyhogy fogtam azt wissza raktam a win 10 et ami fel is települt de amikor az előkészítésnél tartott váratlan hiba üzenettel ujra indult utána irza hogy az ujra inditás miatt nem tudja folytatni a telepítő na utána miután mindent lehuztam biost alapra állítottam és ugyanez volt,kivettem a biosz elemet na igy már a win 7 is felment de mint a win 10 a telepités befejezése után mikor már csak az asztalnak kéne bejönnie hiba üzenet nélkül ujra indul és eljut addig hogy windows starting de már a mozgó embléma nincs és 5 óra alatt se mozdul tovább. Azóta átkonvertáltam a winyót gptbe de semmi változás
2017. aug. 9. 12:02
 10/10 CspCsj ***** válasza:

Most mit szeretnél rárakni? Win7 vagy Win10?

Kísérletezésképpen másik gépbe tenném a HDD-t, telepíteném rá a rendszert (internet nélkül) majd ha sikeresen felment, akkor visszatenném és úgy próbálnám indítani.


Távolról nincs több ötletem.

2017. aug. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!