Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ha Win 10-et telepítek SSD-re...

Ha Win 10-et telepítek SSD-re akkor semmi dolgom nincs?

Figyelt kérdés

A Windows mindent elintéz helyettem? (most a TRIM-re gondolok meg ilyen olyan beállításokra)


A dokumentum, zene, videó és képek mappát áthelyeztem HDD-re. A program files meg ilyeneket nem kell?


Hallottam, hogy a Windows nak van egy mappája ahova folyamatosan frissítéseket rak, ez igaz?


Mellesleg a TEMP és a TMP mappát is átraktam.



2017. aug. 18. 14:53
 1/5 Zzzoli ***** válasza:

Nem sok dolgod van vele.

A program files mappát nem áthelyezni kell, hanem a hdd-n is létrehozni, abban az esetben ha sok és nagyméretű programokat használsz, például a mai 40 és 60 gigás játékok stb...

Igen a Windows az folyamatosan hízik idővel, de a temp mappát ürítheted, a frissítések telepítőit is lehet törölni, kordában lehet tartani akár egy 128 gigás ssd-n is.

2017. aug. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem igazán világos hogy mi is a célod, és az elvárásod.
2017. aug. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A célom, hogy az SSD-m élettartamát növeljem. PL.: ha olyan dolgot kellene áthelyezni vagy beállítani, ami folyamatosan ír és olvas az SSD-men és azt nem teszem meg, akkor csökken az élettartama.
2017. aug. 18. 15:00
 4/5 Zzzoli ***** válasza:

Ilyeneken nem kell gondolkodni, nem egy-két terabájt az ssd maximásilan írható mennyisége.

Mire az élettartama letelik, addigra az egész géped kukás lesz, amilyen ütemben avulnak ezek el.

Nem kell ettől félni, nekem már nagyon sokfajta ssd-m volt, ami tönkre akart menni, abban a vezérlő ment tönkre, nem a memóriablokkok.

2017. aug. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Túl van lihegve ez a SSD-élettartam dolog. A pincémben 8 éve működik két ősrégi PC szervercélra, bennük egy-egy gagyi Buffalo SSD-vel. Gyakorlatilag csak takarítás idejére kapcsoltam ki őket, és tökéletesen működnek.
2017. aug. 18. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!