Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Program időkorlát?

Program időkorlát?

Figyelt kérdés
Készíteni szeretnék egy programot, és a teszt verzióba be szeretném állítani, hogy csak egy bizonyos ideig pl 1 órát lehessen használni, utána egyáltalán ne engedje a program. Még ha újra telepítik a programot, akkor se engedje utána a program használatát. Hogyan lehetséges ennek a megoldása? Láttam már ilyen programot, de sehogyse jövök rá, hogyan oldjam meg.

2017. aug. 21. 21:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A programnak el kell helyeznie egy bejegyzést a gépen arról, hogy egyszer már elhasználták az első órát. A bejegyzésnek nehezen fellelhetőnek kell lennie. Ennek persze az a hátránya, hogy ha megtalálják ezt a bejegyzést, akkor törölni tudják.


Csak úgy eszembe jutott: Készíts a programhoz egy online adatbázist, ami pl. eltárolja, hogy az adott alaplappal múködő gépen mennyit használták eddig a programot, és offline módon ne is tudjon futni a demo verzió.


Egyébként el nem tudom képzelni, hogy neked hogy nincsenek ötleteid ezzel kapcsolatban.

2017. aug. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ötleteim vannak, csak nem nagyon tudok hozzáállni.
2017. aug. 21. 21:51
 3/6 A kérdező kommentje:
Amúgy abban a programban, amelyet én láttam ott offline is működött a visszaszámlálás. Tudom, hogy könnyű megoldás, de általába hogyan és hova szokták elrejteni az ilyen fájlokat?
2017. aug. 21. 21:55
 4/6 anonim ***** válasza:
#3 nem fogod elhinni, de valahova a merevlemezre.
2017. aug. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
sikerült megoldanom...
2017. aug. 21. 22:12
 6/6 sharkxxx ***** válasza:

Érdemes több helyre is elmenteni ezt az adatot. Például: a Windows register-be, rejtett fájlba, rendszer ini fájlba, stb.

Ha az egyik helyen megtalálják és kitörlik vagy módosítják, akkor a többi helyen tárolt adatból ismét vissza lehet állítani az adatokat.

2017. aug. 21. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!