Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Illustratorban vagy Photoshopb...

Illustratorban vagy Photoshopban van mód egy bitmap képet "felhúzni" egy tetszőleges görbére?

Figyelt kérdés

Erre nagyon rég nem találtam módot, pedig szerintem elég alapvető funkció lenne. Szóval van pl. egy cipzár textúra darabom, és azt szeretném egy path mentén ismételve végigvezetni, hogy szépen görbülve kövesse a görbét.


3D szoftverekben ez alap funkció, de az Adobe cuccokban vagy nincs ilyen, vagy nagyon elrejtették.



2017. szept. 6. 22:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Illustratorban minden további nélkül meg lehet csinálni, bár a végeredmény elég kérdéses, mert raszteres képet nem nagyon lehet szépen torzítani, érdemes lenne vektorosan csinálni.

Húzd be a cipzár képet az illustratorba, maj ezt a képet húzd be az ecsetek ablakba. A megjelenő párbeszédablakba válaszd a mintázatecset lehetőséget...

2017. szept. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

ugabor22: Ezt próbáltam én is, de nekem bitmap alakzatokkal nem megy. Ha egy képet behúzok Brush -nak, ugye megkérdezi, milyen típusú ecsetet akarok belőle készíteni, de akármlyiket választom, egy hibát dob fel, miszerint "The selected artwork contains an element that cannot be used in a scatter brush."


Te hányas Illustratorban csináltad? Ez a CS6.

2017. szept. 7. 12:20
 3/4 anonim ***** válasza:

Én illustrator cc2017-et használok, de ott biztos, hogy működik mivel kipróbáltam előtte, nehogy hülyeséget írjak :)

Esetleg a következő hibák lehetnek:

- ne legyen a behúzott kép link-ként, hanem legyen beágyazva

- csak a mintázatecset beállítással működik


Jobbat nem tudok, mert nekem működött és nem jött elő semmilyen ilyen jellegű hiba...

2017. szept. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Közben én is feltettem a CC2017 -et, abban működik gond nélkül. Eszerint csak az volt a baj, hogy a CS6 -ban még nem volt benne ez a funkció, azaz csak vektoros alakzatokkal működött.
2017. szept. 19. 07:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!