Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért szeretnek az emberek...

Miért szeretnek az emberek operációs rendszer nélküli laptopot/gépet venni?

Figyelt kérdés

2017. szept. 17. 09:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Vannak, akik megvették dobozosan az oprendszert, vannak, akik másikat használnak, és bizonyára vannak, akiknek meg csak úgy van otthon elfekvőben.
2017. szept. 17. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert olcsóbb, és persze aki egy kicsit is ért az IT-hez, az nem szereti ha megmondják neki előre (ráerőszakolják), hogy milyen rendszert használjon.
2017. szept. 17. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Koplárovics Béci ***** válasza:
95%
Lehet bármelyik a fenti kettő közül, de a legvalószinűbb az, hogy inkább lopnak rá egyet.
2017. szept. 17. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 P.O.C. ***** válasza:
100%

Egyszerű, mert olcsóbb, mivel a gyártó nem építi bele az operációs rendszer árát, ami +15-20 eFt. Illegális Winf*st, meg aki nem teljesen agyhalott, semmi perc alatt tud telepíteni. Hazámban meg retorzióra sem számíthat miatta a delikvens. Rendkívül ritkán lehet olyat hallani, hogy valakit ezért bírságolnak meg.


Sőt, lehet az eBay -en is licenecet venni 1-2 ezerért (és ez még mindig nem 20 ezer ugye). Bár én ezt a mai napig afféle fél-legális megoldásnak tartom. Annyit nyer vele a delikvens, hogy nem kell kétes eredetű aktivátort használni, amibe ki tudja milyen ártó kód lapul, azon kívül hogy aktiválja a Winf*st.


Persze lehetne ingyenes Linux -ot is használni, de az szerintem a töredékét sem teszi ki, az OS nélküli gépek vásárlóinak. Inkább a tört Winf*s a menő.

2017. szept. 17. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 szántóvető ***** válasza:
100%
mert több tízezer Ft-tal növeli meg a gép árát.
2017. szept. 17. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Magyarországon nem árulhatnak laptopot op. rendszer nélkül.


Sajnos pár éve legtöbb gépre olyan BIOS került, ami nagyon megnehezítette egy Linux rendszer telepítését. Lényegében lekódolták a pc-ket, hogy csak egy bizonyos kulccsal rendelkező rendszert lehetett telepíteni, de ezzel a kulccsal csak a Win rendelkezett.

Nagyon sokat kellett keresgélni az interneten, mire találtam olyan leírást, amivel ez kikerülhető lett, és Linuxot is engedett telepíteni, de ez akár a pc "halálához" is vezethetett volna.

Egyébként is gyűlölöm a Win 8-10 rendszereket, utálom a gépházas szarságot, utálom, hogy nem tudom a BIOS-t elérni f2-vel, de sajnos a legtöbb gépre ráokádják a Win 10-et, mintha mindenkinek kötelező lenne ezt használni.


Szerencsére a nagy felháborodásnak köszönhetően ma már a Linux disztrók is rendelkeznek a telepítéshez szükséges kulccsal, de ettől függetlenül nem szeretnék látni a gépemen még új korában se Windowst.

2017. szept. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 P.O.C. ***** válasza:

"Magyarországon nem árulhatnak laptopot op. rendszer nélkül."


Ja, valóban van rajtuk FreeDOS, de azzal annyit értsz, mintha valóban semmi nem lenne rajta. :D

Sőt a laikusoknak meg is nehezíti az új Windows telepítését, mert olyan fájlrendszert használ, amint már csak saját maga támogat.

2017. szept. 17. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A FreeDOS is operációs rendszer. :D


Amúgy most megnéztem a laptopokat, és csakugyan lehet kapni steril gépeket. Sok értelme nem is volt annak a törvénynek, ami ezt tiltotta.

2017. szept. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!