Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hamis Facebook e-mail? Adathal...

Hamis Facebook e-mail? Adathalászat?

Figyelt kérdés

Tegnap este 9 körül kaptam egymás után 2 e-mailt a Facebooktól. Így nézett ki:


"Kedves XY!

Úgy tűnik, problémád van a Facebookra való bejelentkezéssel. Csak kattints az alábbi gombra, és segítünk bejelentkezni."


Szöveg alatt egy gomb: "Vissza a Facebookra"


Alatta: "Ha nem te próbáltál bejelentkezni, tudasd velünk."


Feladó: Facebook - security@facebookmail.com


Na most anno a Facebookra egy másik e-maillel regisztráltam, amiről a leveleimet átirányítottam a mostani Gmail fiókomba, tehát ha kapok e-mailt a Facebooktól, akkor a címsorban látom a regisztrált e-mail címemet. Ez a levél viszont egyenesen a Gmail-embe jött!


Egyébként be tudok lépni minden eszközömről, a jelszavam nem változott. Természetesen nem kattintottam az e-mailben semmire.


Van okom aggódni? Talán feltörték a profilom?

Létező a fent említett Facebook e-mail cím?



2017. szept. 21. 10:51
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Az e-mail valós, ezt a címet használja a Facebook. Lehet valaki megpróbált belépni és mivel nem sikerült ezért küldött figyelmeztetést. Esetleg megadtad ezt a gmail címet másodlagos biztonsági e-mailnek és erre (is?) kiküldi.


Feltörés nincs, ha valaki be akar lépni a fiókodba akkor valahogy megszerzi a jelszavad. Ha pedig beléptek, akkor jellemzően meg szokták próbálni kizárni az eredeti tulajt. Illetve ha beléptek akkor a biztonsági oldalon a beállításokban nyoma kell hogy legyen. Valószínűtlen hogy be tudtak lépni, de ha mégis parázol akkor állíts be mobilos hitelesítést. A mobilod nélkül így nem tud belépni senki (te sem).

2017. szept. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!