Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Régi laptopon (Toshiba A100-78...

Régi laptopon (Toshiba A100-784) windows, vagy ubuntu?

Figyelt kérdés
Hozzájutottam egy Toshiba Satellite A100-784-es laptophoz. Intel DUO CPU T2250-1,73GHzx2, 2 giga rammal. Milyen operációs rendszert telepítsek rá? Leginkább facebook-ra használnám, a youtubeot már minden os-en kilőttem ilyen konfiggal.Ha windows-t vagy ubuntut akkor melyik verzióját tegyem rá?

2017. szept. 22. 14:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Egy cinbormámnál vista van rajta. Meglepően jó, mindig meglep.


Win7 startert próbálnék, ha az nem jó neked.

2017. szept. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Használtan már elég olcsón lehet DDR2-es memóriához jutni. Javaslom, hogy nézz utána a neten, és gondold át. Tudom, hogy nem ez volt a kérdésed, de akármi mellett döntesz, a teljesítményen nagyot fog dobni.

A régebbi Windowsnak, ami még fut(na) rajta, nézz utána, hogy meddig van támogatottsága. Én az Ubuntu valamelyik kímélőbb változatát javaslom, ha nem akarsz memóriát bővíteni. Ha akarsz, akkor akár a legfrissebb Ubuntu is futna rajta szerintem. 2x2GB RAM-ot javaslok, ha bírja a géped.

2017. szept. 25. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Tényleg, max memória 4GB tehető bele. [link]

Gondoltam, ezt megnézted, és max 2GB a lehetőség...


Így valóban a +2GB RAM a megoldás, az érezhető lesz. Akár mehet rá Win8.1x64 is, az a régebbi vasakon jobb, mint a 10. A Defendert viszont ki kell kapcsolni szerintem, ezen kívül olyan beállítások, melyekkel gyorsabb lesz a géped.

Optimalizálás>>> http://dirtywindows pont hu/2011/11/16/7-1-0-522/

2017. szept. 25. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kikapcsolt vírusírtóval NE használj Windows-t ! Vagy Windows + valamilyen vírusírtó vagy linux. Nem feltétlenül az Ubuntut javaslom. Minden változata többet eszik, mint más normális linux rendszereké.
2017. szept. 25. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!