Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hangkártyán szóló hang (videó...

Hangkártyán szóló hang (videó vagy beszéd) rögzítése hogyan lehetséges a lehető legjobb minőségben?

Figyelt kérdés

Vanak oldalak, melyekről letölteni nem lehet, de jó lenne felvenni a videó hangját lejátszás közben (kép nem kell, csak hang).

Miként lehet ezt megtenni a lehető legkisebb minőségromlással? Ha a hangot a hangkártya hangszóróiról veszem fel (felvételként a programba hangszórót állítok be), nem mindegy hogy milyen a hangerő, stb, ugyanez a loopback esetén is...

Erre milyen mód van, vagy nincs mód?



2017. szept. 25. 16:18
 1/5 Dongaben ***** válasza:
Keress rá Google-ben: "Hang felvevő program". Aztán válassz.
2017. szept. 25. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az ingyenesen letölthető Audacity-t telepíted, s felvételként beállítod a "Stereo keverőt". majd wav-ba elmented.
2017. szept. 25. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ugyanolyan az is, mintha a hangszórót állítom be. A minősége ugyanolyan.
2017. szept. 25. 16:48
 4/5 Dongaben ***** válasza:
100%
Az Audacity programot én, anno a régi magnó-kazettáim digitalizálására használtam. És, bizony javítani is tudtam az eredetin. Picit jobban bele kell mélyedni a lehetőségekbe.
2017. szept. 25. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az Audacityt ajánlom én is, de elég mp3-ba menteni, sokkal kisebb helyet fog foglalni. A lényeg, hogy a bitráta 128kb/s legyen a frekvencia pedig 44100KHz.


Viszont ha még beviszed egy videostudio programba szinkronizálni ezt a hangot, akkor érdemes a wav-nál maradni, és majd a végleges hangsávot már lehet vagy AAc-be mp4(H264) esetén, vagy mp3-ba ( Xvid-esetén) menteni.

2017. szept. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!