Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért csinálja ezt a számítógé...

Miért csinálja ezt a számítógépem?

Figyelt kérdés

Sajnálom, nem tudtam összefoglalni a problémát ezért inkább itt kifejtem. Ma vettem 8gb single channel ramot a gépembe. Újra kellett telepítenem nyílván mert eddig 32 win7 ultimate volt telepítve. Telepítettem a 64 bites win7 ultimate verziót, ami már sikeresen fel is ismerte a ramot. Elindítottam a google chrome telepítését, és ezután hirtelen blue screen-t kaptam. Sajnos nem olvastam le a hibakódot. Újraindult, és egy rövid idővel ezután a tálca elhalványodott, mintha 16 bites verzióra váltott volna kb. mikor a képernyő illesztő összeomlik. Lekapcsolásnál pedig sokáig állt a lekapcsolókepernyőn, kézzel kellett lekapcsolnom, mert szerintem anélkül ki sem kapcsolt volna (frissítés nem volt). Amúgy a windows-t pendriveról telepítettem, vajon ez lehet a hiba, vagy valami más? Sajnos ma már nincs időm tovább tesztelni, ezért remélem ennyi infó alapján valakinek van valami elképzelése.


A konfig:

Asrock n68c-s gs fx alaplap

160gb winchester

400W bequiet táp

Integrált vga-t használok

Amd athlon II x2 250 proci

Kingston 8gb 1333mhz ram



2017. okt. 17. 21:26
 1/9 anonim ***** válasza:

Bírja a lapod e memót? Lessed meg.

Lehet fosikás a memó...

Próbáld a régiekkel, azokra miként reagál...

2017. okt. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az alaplapnak bírnia kéne a gyártó szerint a 8GB-t ha erre célzol, más rammal viszont kifogom próbálni
2017. okt. 17. 21:48
 3/9 anonim ***** válasza:
BIOS-ba hamarabb beléphetsz, ott mit ír? Amúgy régi gépeknél előfordul (néha), hogy csak kicsit megpiszkálod, és elszáll egy slot. Persze nem 100% Áramtalanítva volt a gép teljesen...remélem.
2017. okt. 17. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Mármint hol mit ír? Melyik részlegen?

Amúgy én a Windowsra is gyanakszom, hiszen 32 bitesen nem csinálta ezt, és sajnos egyik sem jogtiszta, ennek a másodiknak még ilyen fekete dizájna is van, szerintem ebbe rendesen belepiszkáltak, holnap keresek másik verziót

2017. okt. 17. 23:07
 5/9 anonim ***** válasza:
Kiírja ha hibás valamelyik slot, vagy hdd. Nem látod, hogy lenne pl:hdd.
2017. okt. 18. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Egyik lehetőség:

A lapod hibrid ddr2/3-as. Ha jól tudom, ilyenkor csak az egyik típust tudod használni, tehát az nem megy, hogy mindkét típus van benne.


Másik lehetőség:

Csak a ddr3-asok vannak a gépben /új ram/és bsod-t nyom. Akkor kérhetsz garival cserét. 3 napon belül feltétel nélkül cserélniük kell.

2017. okt. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Na próbáltam felrakni egy win7 home premium 64 bitet és 0x0000019 es hibakóddal kékhalál, majd ismét, de akkor már 0x0000050 aztán utána már csak a 32 bites próbáltam visszarakni akkor meg random újraindult telepítés közben
2017. okt. 18. 20:11
 8/9 PISTA++++ ***** válasza:
Ez a probléma azért fordul elő, mert a Srvnet.sys fájlban egy pool korrupció következik be.
2017. okt. 20. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 PISTA++++ ***** válasza:
Itt olvashatod tovább: [link]
2017. okt. 20. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!