Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Létezik-e olyan program ami...

Létezik-e olyan program ami virtuálisan létrehoz egy új operációs rendszert, és azon tudok ismételtetni bizonyos tevékenységeket amiket csináltam előtte?

Figyelt kérdés

A szándékom az lenne hogy mondjuk 1szer megmutatom mikor hova kattint, és utána ezt automatikusan ismételgeti, és ez mellett én tudom használni a sima operációs rendszerem, tehát nem szakítja meg azt a folyamatot a sima windowson lévő tevékenységem.

Ha esetleg hallott már valaki ilyenről és tud segíteni azt megköszönném



2017. okt. 20. 17:43
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

"A szándékom az lenne hogy mondjuk 1szer megmutatom mikor hova kattint, és utána ezt automatikusan ismételgeti"

Pontosan hol?

Az operációs rendszer felületén?

Egy weboldalon?

Vagy egy programban?


Mert léteznek automatizáló szkriptnyelvek - mint például az Autoit vagy az AutoHotKey - amelyekkel billentyűlenyomások/egérkattintások emulálhatóak.


Ha az adott a programnak van parancssoros felülete vagy parancssoros alternatívája, akkor automatizálható a programban tett művelet.


Vannak olyan - különböző programozási/szkriptnyelvekhez készült - függvénykönyvtárak - mint például a Selenium - amivel a böngészőben tett műveletek automatizálhatóak.

2017. okt. 20. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem, a Windowsnak joga lesz megszakítani a rajta futó virtuális os tevékenységét is, hogy ezt megteszi vagy sem az más kérdés. Megjegyzem egy akármilyen futó programot se szakít meg nagyobb eséllyel, tehát fölösleges a felhajtás. Ez sem úgy működik, hogy a windows néha g*cizésből megszakít folyamatokat csak úgy...
2017. okt. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Az első kommentelőnek köszönöm a tippet.Selenium megoldás lehet ha időm engedi ki fogom próbálni és elnézést a pontatlan fogalmazásért. Igazából a terv az lenne hogy felrakok egy virtualis op rendszert es arra telepitem fel pl ezt a seleniumot es egy bongeszot, és a böngészőn belül igazából kb 10 db kattintast kell ismetelgetnie 10 percenként. És azis egy fontos tényező hogy azt a virtualis pct le tudjam rakni tálcára és közben tudjam használni a saját op rendszeremet. Tehát nem áll meg az automatizált folyamat a virtualis gépen mikozben en hasznalam a gepemet.Mindenesetre ment a zöld.
2017. okt. 21. 17:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!