Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ma vettem gépet és azt mondta...

Ma vettem gépet és azt mondta az eladó hogy felesleges eredeti windowst venni hozzá mert a nem aktiválthoz is ugyan úgy meg kapok minden frissítést. Ez igaz? A gépemnek nem lesz baja ha nincs aktiválva a windows?

Figyelt kérdés

2017. okt. 25. 05:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A gépnek valóban nem lesz semmi baja, ez igaz.

Szerintem ő arra gondolt, hogy egy "feketén" aktivált Windows teljesen egyenértékű egy boltban vásárolttal. Ez is igaz.

2017. okt. 25. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A "nem aktivált" is aktivált, csak "feketén".
2017. okt. 25. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Baja nem lesz, de ha nem aktiválod, akkor 30 nap után nem fogod tudni használni
2017. okt. 25. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Robivosi ***** válasza:

#2 Ez így nem pontos. A nem aktivált azt jelenti, hogy ténylegesen nincs aktiválva. 30 nap után sok funkció nem lesz elérhető a windows-ban. A windows-t termékkulccsal lehet aktiválni.

1. Telepítéskor írod be a kulcsot (vásárólt windows-nál)

2. Aktivátor progival (telepítés után)

Az első, az hivatalos, a második nem hivatalos, de mindkettőnél teljes értékű lesz a windows.

2017. okt. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

7-től fölfelé 30 napig használhatod aktiválás nélkül, utána letilt egy csomó funkciót pl kőkorszaki kinézetre vált vissza fekete háttérrel, valamint folyamatosan reklamálni fog.

Az előttem szóló kicsit le van maradva, már nem csak telepítéskor lehet aktiváló kulcsot megadni, de utána is, sőt bármikor meg is változtatható. Már XP-hez is volt erre hivatalos segédprogram.

Nézd meg a rendszer tulajdonságait, hogy aktiválva van-e. Ha nem boltban vetted, akkor valószínűleg arra értette az eladó, hogy ő már valamilyen nemhivatalos aktivátorral megcsinálta neked.

2017. okt. 30. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!