Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mi a különbség az Ubunutu LTS...

Mi a különbség az Ubunutu LTS -el jelölt verziói és az egyéb verziók között?

Figyelt kérdés
Jelenleg 16.04 LTS-van a gépemen, de a legújabb, 17.10-es verzió nem LTS-es (Long-term support). Van jeletős között?

2017. nov. 5. 14:31
 1/8 anonim ***** válasza:
12%
Az LTS is egy gány rendszer, na de a nem LTS az még búgosabb, instabilabb. Addig nekem sem tűnt fel, ameddig nem próbáltam ki értelmes linuxot is az Ubuntu mellett.
2017. nov. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A különbség abban van, hogy mennyi ideig adnak ki hozzá frissítéseket és hibajavításokat. Az LTS-hez minimum 5 év a támogatottsági idő, a másikhoz kevesebb.
2017. nov. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az LTS a Long Term Support jelölése.


Ubuntunál az LTS-ből 2 évente, míg egy normál változatnál 6 havonta jelenik meg új változat. Viszont az LTS terméktámogatása 5, a normál változaté meg 1 év.


Tehát összefoglalva: az LTS változatban lassabban jelennek meg az újdonságok, de hosszabb a terméktámogatása.

2017. nov. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Igen.

Mármint, hogy kinek mennyire jelentős, az kérdéses.

Az LTS, ahogy írtad is, azt jelenti, hogy Long Term Support, azaz Hosszútávú Támogatás.


A normál rendszerek, mint a 17.10, ki vannak adva egyszer, és amíg nem jön újabb, addig érvényesek rá a támogatások, frissítések, fejlesztések. Azonban ha jön egy újabb normál rendszer, akkor ezek megszűnnek.


Az LTS rendszerek viszont nagyon hosszú ideig, évekig kaphatják az új fejlesztéseket.

2017. nov. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Pipas Pisti ***** válasza:

Ha nem muszáj ne kisérletezz vele, mármint a frissítéssel. A verziófrissítésekkel szoktak gondok lenni, hol nem lesz net, hol pedig reboot után a jelszóval nem tud belépni (saját tapasztalat: teljesen friss 16,04-es telepítés, napi szintre felfrissítve, majd egy 17,10-esre való ugrás után nincs net..., semmi gányolás, csak DVD-ről felrak, frissítés, majd amikor felajánlotta, hogy lehet 17,10-es, akkor igen, mehet...*).


Ha mindenképp kell, akkor jobb az újratelepítés.


Bár ahogy olvasom a fórumokat megy a szokott dolog: ez nem megy az nem megy... ha valaki panaszkodik, hogy a frissítés után valami nem jó, akkor miért frissített, miért nincs rendszermentése...


* ez nagyon jó lökés volt, most szedem le az ubuntu, mint és annak klf. verzióit a gépekről, amikre felügyelek és mindenki mást kap. Nem, nem windowst :)

2017. nov. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

En azt tapasztalom hogy az LTSa tuti, mondom ezt úgy hogy sok év Ubuntu és néhány év Debian áll már mögöttem,

Alapból ha bármi gubanc van akkor LTS re sokkal több help és forumleiras lesz, alapból kezdőknek azt szoktam mondani hogy csak LTS és az is csak na már minimum fél éves ... :)


Persze kísérletezni lehet, erre jó a live (cd/pendrive) megoldás meg a virtualbox is. :)

2017. nov. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nekem a 16.04 nem nagyon szokott bugos lenni, de szerintetek melyik Linux distro a legstabilabb, legjobb?
2017. nov. 13. 19:11
 8/8 anonim ***** válasza:
Talán a Debian.De akadályokba Linux alatt mindig fogsz botlani.
2017. nov. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!