Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Van-e QR kód olvasó alapalkalm...

Van-e QR kód olvasó alapalkalmazás az okos telefonokon?

Figyelt kérdés

Hosszú, bonyolult wifi jelszóhoz készítettem QR kód képfájlt, hogy vendégeimnek - akik ideiglenes wifi kapcsolatok kérnek tőlem - ne kelljen bepötyögniük.

A kérdésem arra vonatkozik, hogy melyik alkalmazás - ami okos telefonokon alapból rajta van - tudja értelmezni és vágólapon átadni a beolvasott QR kódot?

(Attól "méteres" a jelszó és működik a MAC szűrőm is, mert már próbálkoztak hozzám kívülről behuncutkodni :D)



2017. nov. 21. 13:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, hogy mindegyiken van-e, nekem egy elég régi huawei telefonom van (G6 4.4-es androiddal)és a kamera alkalmazásban benne van, ha épp van a képen qr kód akkor érzékeli és kiírja a hozzá tartozó infókat.
2017. nov. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Captain Logic ***** válasza:
iPhone is ilyen.
2017. nov. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Kösz a választ! Én is az android alap kamera alkalmazásban bízok, hogy tudja a QR kódot. Majd az adandó alkalommal tesztelem.

Épp huawei tabletem van. Csak nem különbözik a telefonok alkalmazásaiban?... Hevenyészve már kipróbáltam, de semmi elolvasásra utaló "rizsa" nem jelent meg. Majd most jobban megnézem és addig varacskolok a menüjében, míg megtalálom a módot, hogy kicsikarjam belőle a QR kódot. :D

2017. nov. 21. 16:27
 4/7 A kérdező kommentje:

Hüjeréka, műxik! :D

Az élő képben nincs rá menü, de lefényképezve és azt nézve a "Továbbiak" menüben - ha van a képen QR kód - másodpercet késve a menü utolsó sorában megjelenik a "QR kód kiolvasása" funkció.

Köszönöm a segítséget. :-)

2017. nov. 21. 17:27
 5/7 anonim ***** válasza:
Egyébként szerintem egy NFC Tag jobb pofa, és biztos jobban mutat bárhol is a lakásban, mint egy QR kód. :)
2017. nov. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Meg a windows phone is tudja alapbol, aki nem regi keszulekkel jon, nem kellene gondot okozzon.
2017. nov. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Argloss ***** válasza:

Újabb androidoknál a wifi beállításokban a hálózat hozzáadása mellett szokott lenni QR-kód olvasó.


Csinálj egy ilyet:

[link]

2022. márc. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!