Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Számítástechnika » Programok

A kérdés

Miért nem tudom aktiválni a Windows 10 pro-t?

Eredetileg eredeti windows volt a gépen, viszont többször lett frissítve, többször volt szerelőnél is, ahol isten tudja mit csináltak vele...Jelenleg windows 10 pro van rajta és megjelent, hogy aktiválni kellene, ugyanakkor nem sikerül. A 0xC004F074 hibakódot írja ki és azt, hogy nem lehet aktiválni mert nem lehet csatlakozni a szervezet aktiválási szolgáltatásához. Egyébként minden tökéletesen működik, semmi gond nincsen vele így aktiválatlanul sem, egyedül a képernyőn megjelenő "Aktiválja a Windowst" felirat a zavaró.

12-07 13:48  Privát üzenet  Tetszik 

A válaszok
P.O.C. nevű felhasználó válasza:

Eleve azt nem értem, hogy lehetett eredeti a Windowsod, ha ilyet ír ki, hogy KMS szervert nem talál. Mennyiségi licencet nem adnak magánszemélynek. Vagy esetnem Microsoft partner vagy, esetleg a munkahelyed az, és onnan van licenc?

Vagy rendesen megvetted a dobozos vagy OEM licencet a boltban?

Utóbbi esetben az MS ügyfélszolgálata biztosan tud segíteni (06 (1) 267-4636).

Ha azok se, akkor még mindíg ott a sötét oldal, lásd KMSPico.

A válaszíró 87%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/2Időpont 12-07 14:00 Privát üzenet
Eredetileg úgy volt eredeti windows a gépen, hogy akinek a tulajdona volt, az olyan helyen dolgozott (például egyetemi oktató volt) ahol járt neki mennyiségi licenc alapján használati jog.
Ezt a licencet annak a munkahelynek a belső hálózatáról lehetett frissíteni, ha lejárt.
Ő eladta a gépet, te megvetted.
De a géppel együtt sajnos "eredeti windos"-t nem kaptál, mert te nem vagy jogosult a használatára. És frissíteni is csak abból a hálózatból frissíti a licencet (a windows), ahol eredetileg jogtisztán használták. Te otthonról, az otthoni szolgáltatód által adott IP címről nem fogod tudni. És a szervíz IP címéről sem fog menni.
Ha lehet, meg kellene kérni a fazont, akitől vetted a gépet, hogy vigye be és frissítse. De ez már nem "jogtiszta" dolog.

A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/2Időpont 12-07 15:15 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Hogy lehet aktiválni a Windows 10-et?
Miért nem engedi aktiválni?
Miért nem tudom aktiválni a Windows 7 Pro-t?
Windows 10-ben, hogy lehet vendégfiókot aktiválni?
Mi van ha nem tudom aktiválni a windows-t, lehet használni így is a PC-t igaz?
Windows 10 Licenc-el lehet aktiválni Windows 8-at vagy 8.1-et?

Kérdések a Számítástechnika rovatbólKérdések a Programok rovatból

Minden jog fenntartva © 2017, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Sitemap | Médiaajánlat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelmi szabályok | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu