Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A DVD lejátszó azt írja ki,...

A DVD lejátszó azt írja ki, hogy "ismeretlen lemez". Mit tehetnék ez ellen?

Figyelt kérdés
Most cseréltem DVD lejátszót, mert a régi elromlott. Az új lejátszó viszont nem ismeri fel az általam írt lemezek kb felét. A filmek fájl típusa Videoklip (.avi), amit a leírás szerint a lejátszó támogat és le is játssza, ha pendriveról nézem. Ellenben ha lemezen próbálom csak az "ismeretlen lemez" felirat jelenik meg.

2017. dec. 16. 11:14
 1/7 anonim ***** válasza:

Vidd vissza ugyanezzel az indokkal (csak ne tedd hozzá hogy az írott lemezekkel van probléma).

Amúgy mindegyik lemezre közvetlen avi van írva? És valamelyiket lejátssza valamelyiket meg nem? Nem lehet hogy azokban a fájlnevekben szerepel valami spéci karakter amiket nem játssza le?

2017. dec. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen. Én konvertáltam át az összeset, de valamiért a lemezek egy részét így sem játssza le. Elsősorban sorozatokról van szó ezért a fájlnevek 01 02 semmi spéci karakter.
2017. dec. 16. 11:46
 3/7 anonim ***** válasza:

És ha nem aviban írod ki, hanem rendes DVD formátummá alakítva? Mondjuk a DVD MPEG-2-es tömörítést használ, szóval kis méret mellett jó minőséget nem lehet elérni. De tesztelni jó lenne, hogy magával a DVD-s avi-val van-e baja, vagy az írott lemezzel.

Milyen lemezre mekkora sebességgel lettek kiírva? (Az én asztalim például már 8x-os sebességgel írottak is kiköpi néha, felette meg esélytelen. Pedig nem egy noname lejátszóról van szó.)

2017. dec. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Rendes DVD formátummá alakítva valóban működik és azt hiszem arra is rájöttem mit nem szeret egyes DVD-kben.

Ha túl sok fájl van rajta nem játssza le, nem tudom miért, de ha csak 5-öt írok rá akkor lejátssza az .avi-t is.

Nem tudom milyen sebességgel írta ki (automatikusra van állítva), de azt hiszem 16x. Sony DVD+RW-vel kísérleteztem.

Kár volt márkát váltani, lehet ha nem teszem nem lenne semmi problémám.


Köszi a segítséget.

2017. dec. 16. 13:48
 5/7 anonim ***** válasza:

Le vannak zárva a lemezek? (Finalize)

Az asztali készülékek nem igazán szeretik, ha nincs lezárva a lemez.

2017. dec. 16. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Igen, le vannak zárva a lemezek.


Én már nem keresek megoldást, mert amit ez a lejátszó csinál abban semmi logika nincs. Ugyanúgy lett megírva az összes DVD, de valamelyik működik valamelyik nem. Ha 9 részt írok a DVD-re nem ismeri fel, ha 5-öt akkor igen. Nem értem miért.

2017. dec. 16. 19:27
 7/7 anonim ***** válasza:

Ugyan olyan tipőusu lemezeket írsz mindig?

Vannak lejátszók amik nem támogatják a "+" vagy "-" -os DVD-ket.

Álltalában a "-" -os vagyis pl "DVD-R" DVD-ket a legtöbb lejátsza.

Most egyébként olyan van nálam ami minen féle lemezzel szemved, fura hangok hallhatóak mikor róbálkozik felismerni a média formátumát. olyan hangookat ami nem normális. Nem kétséges, hogy hamarosan kampeca van neki.

vagy csak motorhibás. (ill műanyag mechanikus elemek kikopsa) nem megfelelően csúszó alkatrészek.

2020. jan. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!